G.Titenis įplaukė į finalą

2010 08 10 0:00
Šį vakarą G.Titenis bandys iškovoti pirmąjį medalį Lietuvai.

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančio 30-ojo Europos vandens sporto šakų čempionato varžybose pirmadienį į finalą pateko vienas mūsų šalies plaukimo lyderių Giedrius Titenis.

2009 metų pasaulio čempionato bronzinis prizininkas (200 m krūtine) 21-erių anykštėnas G.Titenis vakar 100 m krūtine pusfinalio pirmajame plaukime užėmė trečiąją vietą (1:01,21), o bendrojoje įskaitoje tarp 16 dalyvių buvo septintas. Tai atvėrė jam vartus į finalą, kuris numatytas šį vakarą.

G.Titeniui priklausantis 100 m krūtine Lietuvos rekordas - 59,24 sek.

Pirmadienį iš ryto vykusiose šios rungties atrankos varžybose Giedrius distanciją nuplaukė per 1:00,79 ir tarp 61 dalyvio buvo antras, jis nusileido tik 25-erių norvegui Alexanderiui Dale Oenui (1:00,48). 22-ejų Edvinas Dautartas šioje rungtyje liko 45-as (1:03,38), Igoris Kozlovskis - 53-ias (1:04,82).

Plaukdamas 100 m nugara 18 metų Matas Andriekus neįveikė atrankos barjero - tarp 41 plaukiko liko 32-as (57,43 sek.).

25 metų Paulius Viktoravičius 50 m peteliške nuplaukė per 24,73 sek. ir atrankos varžybose tarp 56 sportininkų užėmė 29 vietą.

Lietuva liko už finalo borto ir vyrų estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi - P.Viktoravičius, Vytautas Janušaitis, Mindaugas Sadauskas ir Giedrius Andriūnaitis distanciją įveikė per 3:29,37 ir tarp 13 komandų buvo vienuolikti (aplenkė suomius ir ukrainiečius).

Čempionate dalyvauja rekordinis dalyvių skaičius. 44 nacionalinės federacijos delegavo per 1100 sportininkų. Daugiausia jų bus plaukimo varžybose - 700. Atviruose vandenyse plauks per 100 atletų, meniniame plaukime - 180, šuolių į vandenį varžybose - 120.

Lietuvos garbę šiose varžybose gina 10 plaukikų - V.Janušaitis, G.Titenis, P.Viktoravičius, M.Sadauskas, E.Dautartas, G.Andriūnaitis, I.Kozlovskis, M.Andriekus, Raminta Dvariškytė ir Aistė Dobrovolskaitė - ir 1 šuolininkas - Ignas Barkauskas.