G.Titenis liko be medalio

2013 12 13 19:16
Šiandien G.Titenis sieks medalio plaukdamas 50 m krūtine. AFP/Scanpix nuotrauka

Danijoje vykstančiose Europos plaukimo pirmenybėse trumpame baseine Giedrius Titenis per finalą plaukdamas 100 m krūtine finišavo paskutinis, dešimtas ( 58,80 sek.). Mindaugas Sadauskas ir Rūta Meilutytė pateko į finalą ir šeštadienį vakare kovos dėl medalių.

100 m plaukimo krūtine finale penktadienį auksą iškovojo vengras Danielis Gyurta (57,08), sidabrą pelnė vokietis Marco Kochas (57,14), bronzą - slovakas Damiras Dugonjicas (57,24). Pusfinalyje 24-erių G.Titenio rezultatas buvo geresnis - 58,26 sek. (jam priklausantis Lietuvos rekordas yra 58,03).

Penktadienį vakare 100 m laisvuoju stiliumi antrame pusfinalyje plaukęs Mindaugas Sadauskas (47,57 sek.) bendrojoje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą ir pateko į finalą. Pirmame pusfinalyje plaukusio Simono Bilio (47,94 sek.) rezultatas buvo 13-as, tad jis pasitraukė iš kovos dėl medalių. Pusfinalio lyderis - rusas Vladimiras Morozovas (46,66). Per atrankos varžybas M.Sadauskas (48,00 sek.) buvo šešioliktas, S.Bilis (48,04 sek.) - septynioliktas. Be jų, kvalifikacijoje startavo dar du lietuviai - Povilas Strazdas (49,54) tenkinosi 42 pozicija, Jevgenijus Rogožinas (50,66 sek.) – 53-iąja tarp 62 plaukikų.

Penktadienio vakarą į finalą pateko ir 16-metė R.Meilutytė. Plaukdama 100 m kompleksiniu būdu pusfinalyje ji užėmė antrąją vietą (58,78 sek.), pirma finišavo vengrė Katinka Hosszu (58,37). Šios rungties atrankoje Rūta sugaišo 1:00,13 ir užėmė 5 vietą tarp 38 kvalifikacijos dalyvių. Šeštadienį Rūta kovos jau dėl antro medalio. Pirmąjį – sidabro - ji pelnė ketvirtadienį, plaukdama 50 m krūtine (29,10 sek.). Šioje rungtyje ją aplenkė rusė Julija Jefimova (29,04 sek.). Beje, šiandien Rusijos plaukimo žvaigždė laimėjo dar vieną aukso medalį: plaukdama 200 m krūtine ji pasiekė naują pasaulio rekordą - 2:14,39.

Plaukdamas 50 m nugara kvalifikacijoje Danas Rapšys užėmė 30 vietą (24,99 sek. – asmeninis rekordas) tarp 50 dalyvių ir į pusfinalį nepateko. Ketvirtadienį 18-metis D.Rapšys plaukdamas 200 m nugara finale užėmė penktą vietą ir antrą sykį per dieną viršijo Lietuvos rekordą (1:52,53).

Šeštadienį iš ryto atrankos varžybose startuos devyni mūsų šalies plaukikai: 50 m krūtine plauks G.Titenis ir Igoris Kozlovskis, 100 m nugara – D.Rapšys, 100 m krūtine – R.Meilutytė, 100 m kompleksiniu būdu – M.Sadauskas, I.Kozlovskis, Tadas Duškinas, Jevgenijus Rogožinas, 200 m peteliške – Deividas Margevičius ir Povilas Strazdas.