G.Titenis neplauks finale

2013 07 29 6:02
Reuters/Scanpix nuotrauka

Sekmadienį Barselonoje (Ispanija) prasidėjusiame pasaulio plaukimo čempionate iš trijų pirmąją dieną startavusių mūsų plaukikų geriausiai pasirodė Giedrius Titenis, tačiau finalo slenksčio jis neperžengė.

Žilvino Ovsiuko auklėtinis 23-ejų G.Titenis sekmadienį iš ryto 100 m krūtine rungties kvalifikacijoje užėmė 16 vietą (1:00,44) tarp 77 dalyvių, o savo plaukime buvo penktas. Vakare Giedrius kartu su 15 varžovų jau konkuravo dėl kelialapio į finalą. Deja, šios rungties Lietuvos rekordininkas (59,27 sek.) nepateko į greičiausių planetos plaukikų aštuntuką. Pirmajame pusfinalyje plaukęs G.Titenis užėmė 6 vietą (1:00,14), o bendrojoje įskaitoje liko 12-as. Pusfinalyje greičiausiai plaukė australas Nicholasas Sprengeris - 59,23 sekundės.

Sekmadienį plaukė dar du mūsų sportininkai. 16-metis Povilas Strazdas 400 m laisvuoju stiliumi rungties atrankos varžybose savo plaukime finišavo ketvirtas, o tarp 48 dalyvių užėmė 28 vietą – 3:56,29 ir pasiekė asmeninį rekordą.

18-metis Tadas Duškinas 50 m peteliške rungties kvalifikacijoje tarp 78 dalyvių užėmė 30vietą. Šios rungties Lietuvos rekordininkas (24,07 sek.) distancijoje sugaišo 24,15 sek., aštuntajame atrankos plaukime jis liko 10-as.

Be minėtų plaukikų, Barselonoje Lietuvos garbę dar gina 16-metė olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, 15 metų Ugnė Mažutaitytė, 18 metų Jūratė Ščerbinskaitė, 22-ejų Raminta Dvariškytė, 22-ejų Mindaugas Sadauskas ir 17 metų Danas Rapšys. Iš viso pasaulio plaukimo čempionate dėl 40 medalių komplektų varžosi 1144 atletai iš 181 pasaulio valstybės.

Šiandien staruos trys Lietuvos plaukikai: R.Meilutytė plauks 100 m krūtine , P.Strazdas - 200 m laisvuoju stiliumi, D.Rapšys – 100 m nugara.