G.Titenis sugrąžino viltį

2010 08 14 0:00
Giedrius Titenis
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos vandens sporto šakų čempionate iš aštuonių vakar startavusių lietuvių atrankos barjerą įveikė tik Giedrius Titenis.

21 metų anykštėnas, kuriam priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (27,57 sek.), vakar iš ryto laimėjo ketvirtąjį atrankos plaukimą (27,94 sek.). Bendrojoje įskaitoje užėmęs aštuntąją poziciją Giedrius vakar vakare kovojo dėl vietos finale. Kiti du 50 m krūtine plaukę lietuviai pasirodė kukliau: Edvinas Dautartas trečiajame atrankos plaukime finišavo ketvirtas (29,33 sek.), bendrojoje įskaitoje buvo 43-ias. Igoris Kozlovskis trečiajame plaukime buvo paskutinis, aštuntas (29,90 sek.), o bendrojoje įskaitoje aplenkė tik 49-ąją vietą (paskutinę) užėmusį Farerų Salų atstovą Paulį O.Mohrą (31,39 sek.). Greičiausiai kvalifikacijoje plaukė slovėnai - Damiras Dugonjičius (27,37 sek.), Emilis Tahirovičius (27,50 sek.) ir Matjažas Markičius (27,67 sek.). Kadangi pusfinalyje negali plaukti daugiau kaip du vienos šalies atstovai, M.Markičius savo vietą užleido vengrui Richardui Bodorui, kurio rezultatas atrankos varžybose buvo septynioliktas (28,14 sek.).

Vyrų 200 m nugara kvalifikacijos antrajame plaukime Matas Andriekus finišavo šeštas (2:07,31) ir bendrojoje įskaitoje užėmė 31 vietą tarp 33 dalyvių.

Moterų 200 m laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje vakar Aistė Dobrovolskaitė (2:07,36) tenkinosi 42 vieta tarp 44 dalyvių.

Vyrų 100 m krūtine atrankos varžybose abu Lietuvos atstovai pasiekė geriausius šį sezoną savo rezultatus, tačiau į pusfinalį nepateko.

Vytautas Janušaitis trečiajame plaukime buvo penktas (53,68 sek.), bendrojoje įskaitoje - tik 24-as. Penktas antrajame plaukime buvo ir Paulius Viktoravičius, tačiau jo rezultatas buvo dar kuklesnis (55,40 sek.), tad jis tarp 53 dalyvių buvo tik 45-as.

28 vieta vyrų šuoliuose nuo 3 m tramplino penktadienį tenkinosi Ignas Barkauskas (303,85 tšk.).