G.Titeniui - pasaulio bronza!

2009 08 01 0:00
Pekino žaidynių pusfinalininkas G.Titenis (kairėje) su treneriu Ž.Ovsiuku per metus padarė didžiulę pažangą.

Romoje (Italija) vykstančiame vandens sporto šakų pasaulio čempionate jaunasis Giedrius Titenis jau antrą sykį finale siekė medalio. Ir šį kartą jam pavyko - iškovota bronza!

Žilvino Ovsiuko auklėtinis G.Titenis plaukdamas 200 m krūtine distanciją įveikė per 2:07,80 ir pagaliau iškovojo pirmąjį pasaulio čempionato medalį. Tai - ir pirmasis mūsų šalies sportininkų iškovotas apdovanojimas Romoje. Be to, dvidešimtmetis anykštėnas per dvi dienas šioje distancijoje jau trečią kartą pagerino Lietuvos rekordą. Nuo aukso Giedrių skyrė vos 0,16 sek. Čempionu tapo vengras Danielis Gyurta (2:07,64). Vicečempiono titulą iškovojo JAV plaukikas Ericas Shanteau (2:07,65). Pasaulio čempionato bronza kartu su Giedriumi pasidabino ir australas Christianas Sprengeris.

Primename, jog pirmadienį plaukdamas finale 100 m krūtine Giedrius buvo šeštas.

Tituluočiausio Lietuvos rinktinės nario kauniečio Vytauto Janušaičio dar vienas bandymas prasibrauti į pusfinalį vakar vėl buvo nesėkmingas. Tačiau penktadienis jam nebuvo visiškai juodas. Nors atrankos varžybose plaukdamas 100 m peteliške bendrojoje įskaitoje Vytautas užėmė tik 46 vietą, jis pagerino šalies rekordą - 52,76 sek. Ankstesniojo autorius Rimvydas Šalčius (52,90 sek.) šį kartą distanciją nuplaukė per 53,20 sek. ir buvo 58-as tarp 156 dalyvių. V.Janušaičiui iki pusfinalio vakar pritrūko sekundės. Beje, įskaitant vakarykščius Vytauto ir Giedriaus Lietuvos rekordus, iš viso mūsų sportininkai Romoje jų pagerino jau trylika.

50 m laisvuoju stiliumi Paulius Viktoravičius penktadienį nuplaukė per 22,55 sek. ir užėmė 35 vietą (iki pusfinalio pritrūko 0,5 sek.), o Mindaugas Sadauskas toje pačioje rungtyje buvo 50-as tarp 209 dalyvių - 22,91 sekundės.

Moterų 50 m peteliške atrankos varžybose plaukusios Gritė Apanavičiūtė (28,38 sek.) ir Aistė Dobrovolskaitė (28,62 sek.) užėmė atitinkamai 62 ir 65 vietas tarp 134 sportininkių.