Gajos "Ratuto" tradicijos

2012 02 29 8:16

"Šiaulių arenoje" surengtame Lotynų Amerikos (LA) sportinių šokių Lietuvos čempionate triumfavo sostinės duetas Jokūbas Venckus ir Jomantė Dapkevičiūtė.

Vilniaus klubo "Ratuto" ir gimnastikos mokyklos auklėtiniai J.Venckus ir J.Dapkevičiūtė ką tik Šiauliuose apgynė prieš metus Ukmergėje iškovotą šalies čempionų titulą. Nenuostabu. Šis klubas išugdė garsųjį Eglės Visockaitės ir Andriaus Kandelio duetą - daugkartinį Lietuvos čempioną, kuris, neskaičiuojant daugybės laimėtų Tarptautinės sportinių šokių federacijos reitingo turnyrų, 2001 ir 2002-aisiais iškovojo pasaulio LA šokių taurę, o 2005 ir 2006-aisiais triumfavo Europos Sąjungos LA šokių čempionatuose.

Lietuvos LA sportinių šokių vicečempionų titulą šiemet iškovojo Kauno "Sūkurio" duetas Rihardas Eglitis ir Eglė Straleckaitė. Pernai Ukmergėje jie irgi pateko į finalą, tačiau ten liko paskutiniai, šešti. Šių metų šalies LA sportinių šokių čempionato bronziniais prizininkais tapo Antonas Puzravinas ir Ala Karpenko (Vilniaus klubas "Ratuto" ir gimnastikos m-la).

Jaunimo pirmenybių nugalėtojais pripažinti vilniečiai Mantas Kirvelis ir Svetlana Azarova ("Siluetas"). Jaunių antrosios grupės laureatais tapo klaipėdiečiai Edvinas Ringys ir Rugilė Monginaitė ("Žuvėdra").

Šiauliuose surengtame čempionate ir jaunųjų duetų pirmenybėse iš viso dalyvavo 401 pora iš 66 Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) klubų. Suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių antrosios grupės 1-3 vietų laimėtojai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai Europos ir pasaulio čempionatuose.