Gera pradžia pergalės negarantuoja

2009 07 03 0:00
G.Bertašius (su kamuoliu) inicijavo spurtą, tačiau Puerto Riko krepšininkai neleido lietuviams pabėgti.

Lietuvos devyniolikmečių vaikinų krepšinio rinktinė vakar Naujojoje Zelandijoje prasidėjusiame pasaulio čempionate gavo skaudžią pamoką.

Ouklendo mieste lietuviai galingai pradėjo susitikimą su Puerto Riku, tačiau pasirinkto tempo neišlaikė ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą 73:80.

Vitoldo Masalskio auklėtiniai nuo pirmųjų minučių pabėgo tolyn ir po 8 iš eilės Vytenio Čižausko bei Gedimino Bertašiaus taškų po pirmojo ketvirčio turėjo įspūdingą 17 taškų persvarą - 31:14.

Įdomu, jog Puerto Riko krepšininkai prametė pirmus aštuonis tritaškius ir penkis baudos metimus. Tačiau pamažu varžovai prisitaikė prie lietuvių žaidimo ir taškų skirtumas nejučia ėmė tirpti. Po dviejų kėlinių europiečiai pirmavo jau tik 9 taškais - 48:39.

Kibiai gindamiesi Puerto Riko jaunuoliai po didžiosios pertraukos dar labiau priartėjo prie mūsų šalies pasiuntinių. O likus žaisti penkias minutes jie persvėrė rezultatą ir nebepaleido iniciatyvos iš rankų, netrukus puertorikiečiai jau pirmavo 72:67. Priblokšti lietuviai jau nebesugebėjo išsigelbėti ir pralaimėjo rezultatu 73:80.

Mūsiškiai neįstengė sulaikyti varžovų puolėjo Kevino Youngo, kuris pelnė 20 taškų, atkovojo 12 ir perėmė 5 kamuolius, blokavo 3 metimus.

Lietuvos rinktinės lyderiu laikomas Donatas Motiejūnas sužaidė ne pačias sėkmingiausias rungtynes. Kauno "Aisčių" vidurio puolėjas pelnė 13 taškų, bet pataikė tik 4 iš 11 metimų ir prarado 5 kamuolius.

Viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių tapo tragiškas nepataikymas nuo baudų metimo linijos. Lietuviai metė net 27 baudas, tačiau tikslą pasiekė vos 14 (52 proc.).

Kad iškovotų teisę rungtyniauti antrajame čempionato etape tarp 12 geriausių rinktinių, šiandien Lietuvos devyniolikmečiai privalo nugalėti Angolos bendraamžius.

A grupė

Lietuva - Puerto Rikas 73:80 (31:14, 17:25, 14:21, 11:20).

Lietuva: D.Redikas ir V.Čižauskas po 15, D.Motiejūnas 13 (2-3/10, 9 atk. kam., 5 klaidos), G.Bertašius 10, T.Šležas ir G.Orelikas (3-0/6) po 8, R.Jukonis ir M.Sapiega po 2, R.Šimkevičius ir A.Drungilas taškų nepelnė.

Puerto Rikas: S.Carrionas (3-4/6) ir K.Youngas (12 atk. kam.) po 18, M.Rosario 17, J.Fontanas 12, C.Lopezas 9, R.Cabrera 4, J.Nirenbergas 2.

Techniniai rodikliai: 22/40 (55 proc.) ir 26/55 (47), tritaškiai 5/22 (23) ir 6/20 (30), baudos 14/27 (52) ir 10/18 (56). Kamuolys atkovotas 38 ir 40, rezultatyviai perduotas 11 ir 12, prarastas 20 ir 11, perimtas 6 ir 12, blokuotas 5 ir 3 kartus.

Graikija - Angola 101:58.