Geresni tik už prasčiausią komandą

2011 04 26 0:00
Po keturių nesėkmių Lietuvos komanda (žalia apranga) sugebėjo atsitiesti prieš lemiamą mūšį.
EPA-ELTA nuotrauka

Lietuvos ledo ritulininkų rinktinė šeštadienį išsaugojo vietą pasaulio ledo ritulio čempionato pirmajame divizione.

Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiose 2011 metų pasaulio ledo ritulio čempionato pirmojo diviziono B grupės varžybose per lemiamas rungtynes mūsų šalies nacionalinė komanda užtikrintai nugalėjo buvusio Lietuvos rinktinės trenerio Dmitrijaus Medvedevo strateguojamą Estijos ekipą - 5:2 (2:1, 1:1, 2:0). Tai buvo pirma ir paskutinė Lietuvos rinktinės pergalė šiame turnyre. Ji buvo ir pati svarbiausia. Mat į aukščiausiąjį divizioną mūsiškiai šiemet tikrai nesitikėjo pakilti, tačiau virš jų galvų jau buvo pakibusi grėsmė iškristi į antrtąjį divizioną.

Po vienintelės lemtingos pergalės mūsiškiai su 3 taškais grupėje užėmė penktąją vietą ir išsaugojo vietą pirmajame divizione. Beje, Lietuvos rinktinė išsaugojo ir ją treniruojančio Rusijos trenerio Sergejaus Borisovo munduro garbę.

Viską lėmusiame susitikime su estais lietuviai buvo akivaizdžiai pajėgesni už varžovus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Povilas Verenis (31:57, 58:58), po vieną - Mindaugas Kieras (05:12), Artūras Katulis (09:49) ir Donatas Kumeliauskas (48:28). Visus šešis susitikimus pralaimėjusioje ir į II divizioną iškritusioje Estijos ekipoje pasižymėjo Vasilijus Titarenka (19:17) ir Toivo Suursoo (35:20).

B grupės nugalėtoja tapo Kazachstano (14 tšk.) rinktinė, ji lemiamoje kovoje po pratęsimo 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) laimėjo prieš trečiojoje pozicijoje likusius šeimininkus - Ukrainos (11 tšk.) ledo ritulininkus. Kazachai iškovojo vienintelį kelialapį į planetos ledo ritulio elito divizioną. Antra buvo Didžiosios Britanijos (12 tšk.) komanda, ji šeštadienį 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) įveikė ketvirtąją poziciją užėmusią Lenkiją (6 taškai).

B grupės lentelė (pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Kazachstanas 4 1 0 0 21:6 14

2. Didžioji Britanija 5 4 0 0 1 21:9 12

3. Ukraina 3 0 1 1 19:12 10

4. Lenkija 2 0 0 3 18:15 6

5. Lietuva 1 0 0 4 9:24 3

6. Estija 0 0 0 5 8:30 0