Giedrius Titenis ir Danas Rapšys – pusfinalyje, R.Meilutytė ir R.Dvariškytė atrankos neįveikė

2013 08 01 14:42

Barselonoje (Ispanija) tęsiasi pasaulio vandens sporto šakų čempionatas. Ketvirtadienį ryte atrankinėse varžybose startavo keturi Lietuvos plaukikai. Kur kas geriau sekėsi vyriškajai kompanijai – Giedriui Titeniui ir Danui Rapšiui, kurie plauks savo rungčių pusfinaliuose. Tuo tarpu Rūta Meilutytė ir Raminta Dvariškytė atrankos barjero neįveikė.

Ne pagrindinėje, 100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje startavusi olimpinė ir pasaulio čempionė R.Meilutytė atrankos varžybose buvo 27-a ir nepateko į pusfinalį.

Septintame atrankos varžybų plaukime startavusi lietuvė distanciją įveikė per 55,72 sek. ir užėmė 9-ąją vietą. Tarp visų 73 atrankoje dalyvavusių plaukikių R.Meilutytė buvo 27-a.

Geriausias R.Meilutytės sezono rezultatas – 55,28 sek.

Atrankoje greičiausią laiką parodė australė Cate Campbell – 53,24 sek. Antra liko amerikietė Missy Franklin (53,36 sek.), trečia – švedė Sarah Sjostrom (53,61 sek.).

Sėkmingai mėgstamiausioje savo distancijoje pasirodė D.Rapšys. Jis 200 m nugara rungties atrankoje sugaišo 1 min. 59,11 sek. užėmė 14-ą vietą tarp 34-ių dalyvių bei prasibrovė į pusfinalį.

Pirmu rezultatu į pusfinalį pateko amerikietis Tyleris Clare'as (1 min. 56,76), antrą vietą užėmė britas Craigas Mcnally (1 min. 57,18), trečias – amerikietis Ryanas Lochte (1 min. 57,19).

Varžybos baigėsi plaukikei R.Dvariškytei, kuri 200 m krūtine atrankoje buvo 29-a iš 36-ių plaukikių. R. Dvariškytės laikas – 2 min. 33,84 sek.

Rungtyje geriausiai pasirodė amerikietė Micah Lawrence (2 min. 21,74 sek.), antra buvo danė Rikke Moller Pedersen (2 min. 22,20 sek.), trečia – rusė Yulia Efimova (2 min. 23,13 sek.).

Bilietą į pusfinalio be D.Rapšio iškovojo ir G.Titenis. Asmeninį sezono rezultatą pagerinęs G.Titenis 200 m krūtine atrankos varžybose finišavo per 2 min. 10,70 sek. ir užėmęs 7-ą vietą tarp 43-ių sportininkų plauks pusfinalyje.

Šioje distancijoje greičiausią laiką parodė vokietis Marco Kochas (2 min. 09,39). Antroje vietoje liko britas Andrew Willisas (2 min. 09,91 sek.). Trečią rezultatą parodė vengras Danielis Gyurta (2 min. 09,94).

200 m nugara ir 200 m krūtine pusfinaliai vyks ketvirtadienį vakare.