Golbolas: lietuviai - Europos čempionai

2007 04 30 0:00
Lietuvos rinktinės pergalę finale lėmė du Genriko Pavliukianeco įvarčiai.
LŽ archyvo nuotrauka

Turkijoje pasibaigusiame XI Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionate aukso medalius iškovojo Lietuvos rinktinė

2006 metų pasaulio čempionai Lietuvos riedulininkai turnyro finale šeštadienį po atkaklios kovos 2:1 įveikė antrosiose pirmenybėse iš eilės "sidabrą" iškovojusią Ispaniją ir pirmą kartą tapo Senojo žemyno čempionais. Pirmajame pirmenybių etape Lietuvos rinktinė nugalėjo ispanus rezultatu 5:0.

"Finale pirmą įvartį praėjus 2 min. nuo rungtynių pradžios įmušė ispanai ir pirmasis kėlinys baigėsi jų pergale 1:0. Lietuviai pirmą įvartį pelnė likus 4 min. iki antrojo kėlinio pabaigos, o antrą - likus vos 7 sek.! Abu įvarčius Lietuvos komandai pelnė Genrikas Pavliukianecas. Finalo rungtynės buvo labai gražios, komandos labai gerai gynėsi", - iškart po finalo pasakojo Lietuvos delegacijos narys ir golbolo teisėjas Rimantas Venckutonis.

Bronzos medalius po šešerių metų pertraukos iškovojo Vokietijos komanda, mažajame finale 6:4 nugalėjusi Belgiją. Turnyro pusfinalyje Lietuvos rinktinė net 11:1 sutriuškino belgus, o ispanai 9:1 - vokiečius.

Lietuvos riedulininkai vietą pusfinalyje pelnė penktadienį kvalifikaciniame turnyre 5:3 įveikę Vokietiją ir 7:3 - Švediją. Paskutinį pirmojo etapo mačą lietuviai 1:3 pralaimėjo už atkrintamųjų varžybų borto likusiai Vengrijos ekipai, tačiau tuo metu jau buvo užsitikrinę pirmąją vietą grupėje.