Graikai nusitaikė į ketvirtfinalį

2011 09 10 0:00
Graiko I.Zouros džiaugsmas nugalėjus slovėnus.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotrauka

Atsilikdami 15 taškų Slovėnijos krepšininkai sugebėjo mobilizuotis ir pavyti graikus, tačiau per paskutinę dvikovos minutę neapsisaugojo nuo Graikijos žaidėjų tritaškių.

Europos vyrų krepšinio čempionato F grupės pirmojo turo varžybas ketvirtadienį Vilniuje baigė Slovėnijos ir Graikijos rinktinės. Kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje svarbią pergalę iškovojo graikai, jie slovėnus nugalėjo 69:60. Po šio turo graikai turi du įskaitinius taškus, slovėnai lieka su vienu.

Kauno "Žalgirio" trenerio Ilias Zouros vadovaujami graikai per pirmą susitikimo dalį nepiktnaudžiavo metimais iš toli. Užtat tritaškiais varžovus apmėtyti bandė slovėnai. Jų toliašaudė mašina buvo užsikirtusi - per pirmus du kėlinius iš 12 bandymų pataikė vos sykį. Taip atsakydami į taiklius graikų metimus antro kėlinio viduryje slovėnai atsiliko nuo varžovų - 20:35.

Jau kitą vaizdą išvydome po ilgosios pertraukos. Snaiperio savybes ėmė demonstruoti Jaka Lakovičius, po varžovų krepšiu vis dažniau atsidurdavo Mirza Begičius. Trečio kėlinio viduryje po Matjašo Smodišo metimo slovėnai jau pirmavo 46:44.

Per paskutinį ketvirtį abi ekipos keitėsi tritaškiais, tačiau pavyzdingiau rungtyniavę graikai įpusėjus paskutinei minutei pirmavo 60:64. Per likusį laiką Slovėnijos krepšininkai parodė, kaip nereikia žaisti. Graikams pradėjus regzti ataką visas slovėnų penketukas pavyzdingai atsitraukė į savo pusę ir laukė varžovų. Slovėnijos ekipos treneris Božidaras Malkovičius ramiai dairėsi į švieslentę, į aikštelę, tarsi žaisti būtų likusios dvi minutės. Graikijos krepšininkai per 30 sekundžių pelnė 5 taškus ir šventė pergalę 69:60.

"Rungtynių pabaigoje sakėme žaidėjams, kad reikia prasižengti. Nežinau, kodėl jie neprasižengė," - paskutines dvikovos akimirkas komentavo B.Malkovičius.

Per spaudos konferenciją slovėnų treneris atidavė duoklę Graikijos krepšinio tradicijoms, teigė, jog varžovai aktyviai gynėsi ir jo auklėtiniams reikėjo kantrybės įveikti tokią gynybą.

Graikijos rinktinės treneris I.Zouros po pergalės kalbėjo: "Jei norime puolime žaisti gerai, žaidėjai kartu turi būti ilgesnį laiką. O gynyboje - kas kita. Mes labai gerai gynėmės mačo pabaigoje."

Per ankstesnes F grupės rungtynes Makedonijos rinktinė paskutinėmis sekundėmis 65:63 įveikė gruzinus, o rusai 79:60 nugalėjo Suomijos ekipą.

Šiandien 15.30 val. žais Gruzija ir Suomija, 18.00 - Makedonija ir Slovėnija, 21.00 - Graikija ir Rusija.

Teisėjo nepapirko

"FIBA Europa" ketvirtadienį pripažino skyrusi 15 tūkst. eurų

baudą graikui, bandžiusiam papirkti arbitrą iš Vokietijos.

Graikijos komandos delegacijos narys prieš jo šalies rinktinės dvikovą C grupėje Alytuje su Juodkalnija paskambino vokiečių arbitrui Robertui Lottermoserui. Šis buvo pagrindinis susitikimo teisėjas, todėl graikas jam pasiūlė atsilyginti už pagalbą per rungtynes.

R.Lottermoseras apie graiko ketinimus nedelsdamas pranešė "FIBA Europe" atstovams. Šie patvirtino, kad kontaktas tarp graikų delegacijos nario ir teisėjo buvo, bet tai, jų nuomone, ne papirkinėjimas, o "bandymas neleistinai daryti įtaką" arbitrui.

Pranešama, kad iš graiko atimta čempionato akreditacija ir dar jam skirta 15 tūkst. eurų bauda. Rungtynes prieš juodkalniečius graikai laimėjo 71:55.