Graikų stebuklas subliuško

2008 06 16 0:00
Rusijos rinktinės kapitono S.Semako "auksinis" perdavimas parbloškė graikus.
AFP/Scanpix nuotraukos

Šeštadienį vykusiose dvejose Europos futbolo čempionato D grupės rungtynėse Ispanijos vienuolikė nugalėjo Švedijos rinktinę 2:1, o čempionės vardą gynusi Graikija buvo priversta pripažinti Rusijos ekipos pranašumą 0:1.

Paskutinėmis dvikovos akimirkomis įmušto įvarčio dėka iškovoję antrą pergalę ispanai tapo D grupės lyderiais ir užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Be Ispanijos futbolininkų, vietos čempionato ketvirtfinalyje jau garantuotos Portugalijos, Kroatijos ir Olandijos vienuolikėms.

Kova iki paskutinės sekundės

Šeštadienį D grupės antrojo turo rungtynėse susitiko po vieną pergalę iškovojusios Ispanijos ir Švedijos rinktinės. Šį kartą Ispanija 2:1 (1:1) nugalėjo Švedijos vienuolikę. Ispanai šiame mače pirmavo po Fernando Torreso įvarčio, tačiau rezultatą dar iki pertraukos išlygino Zlatanas Ibrahimovičius, pelnęs antrąjį savo įvartį šiame čempionate.

Antrajame kėlinyje ispanai nuolatos spaudė varžovus, tačiau švedai sėkmingai gynėsi. Ne kartą po pavojingų varžovų smūgių savo vartus gelbėjęs vartininkas Andreasas Isakssonas paskutinėmis mačo akimirkomis pajuto, kad futbolo dievai nusisuko nuo skandinavų. Kai jau atrodė, kad abi ekipos išsiskirs taikiai, greitos atakos metu suklaidinęs gynėją pergalingą įvartį - ketvirtąjį šiose pirmenybėse - įmušė ispanas Davidas Villa.

Tiesa, šis pralaimėjimas švedams palieka galimybę pakovoti dėl kelialapio į ketvirtfinalį - dvikovoje su Rusija jiems pakaktų ir lygiųjų. O ispanai jau gali ramiai ruoštis ketvirtfinalio batalijoms.

Rusai išsiuntė čempionus namo

Pirmą pergalę iškovojo Rusijos rinktinė, šeštadienį Zalcburge 1:0 (1:0) įveikusi Europos čempionės titulą praradusią Graikijos ekipą. Pergalingą įvartį į graikų vartus pirmajame kėlinyje įmušė Konstantinas Zyrianovas. Vienintelis mačo įvartis į graikų vartus krito po jų gynėjų ir vartininko klaidų bei Rusijos žaidėjų atkaklumo dėka. Po Dimitrijaus Torbinskio perdavimo iš gilumos kamuolys nuskriejo prie pat galinės linijos dešiniajame baudos aikštelės krašte. Nors atrodė, kad epizodas jau pasibaigęs, iki pabaigos kovojęs rusų ekipos kapitonas Sergejus Simakas sugebėjo jį pasiekti ir, aplenkdamas neapdairiai savo vartus palikusį vartininką, smūgiu per save perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur be priežiūros paliktas K.Zyrianovas iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje aikštėje vyko arši kova - graikai stengėsi išlyginti rezultatą, o rusai ne kartą pavojingai kontratakavo, bet įvarčio pasiekti nepavyko nei vienai komandai. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė, kad prieš ketverius metus visus pribloškęs graikiškas stebuklas subliuško.

D grupės varžybas komandos baigs trečiadienį. Europos čempionų titulą praradę graikai Zalcburge žais su grupės nugalėtojais ispanais, o dėl antrojo kelialapio į čempionato ketvirtfinalį Insbruke kovos rusai ir švedai.

STATISTIKA:

Švedija - Ispanija 1:2 (1:1). 15 min. Fernando Torresas, 90+2 min. Davidas Villa; 34 min. Zlatanas Ibrahimovičius. Teisėjas - Pieteris Vinkas (Olandija).

Graikija - Rusija 0:1 (0:1). 33 min. Konstantinas Zyrianovas. Teisėjas - Roberto Rosetti (Italija).

D grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ispanija 2 2 0 0 6:2 6

2. Švedija 2 1 0 1 3:2 3

3. Rusija 2 1 0 1 2:4 3

4. Graikija 2 0 0 2 0:3 0

Rezultatyviausias Europos futbolo čempionato žaidėjas - 4 įvarčiai - Davidas Villa (Ispanija).