Greitas įvartis jaunimo nepalaužė

2009 09 10 0:00
Pirmąjį tašką Lietuvos jaunimo rinktinei lėmė A.Novikovo (viduryje) įvartis.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Europos jaunimo iki 21 metų čempionato atrankos turnyre Lietuvos jaunieji futbolininkai iškovojo pirmąjį tašką.

Prieš vakarykštes rungtynes svečiuose su Makedonijos komanda lietuvių treneris Vitalijus Stankevičius auklėtiniams kėlė tikslą pelnyti pirmuosius taškus: "Turime atimti taškų iš makedonų, nes jie nėra galingiausi varžovai."

Lietuvos jaunimas įvykdė trenerio reikalavimą ir sužaidė lygiosiomis, 1:1. Anksčiau mūsiškiai atrankos turnyre buvo pralaimėję Portugalijai (1:4) ir Graikijai (0:1).

Tiesa, rungtynės lietuviams vakar prasidėjo košmariškai ir neatrodė, kad pavyks iškovoti pirmuosius taškus. Jau pirmą minutę Makedonijos rinktinė įmušė įvartį - galva tiksliai smūgiavo Muaremas Muaremas.

Vėliau svečiai atsigavo po šalto dušo ir atkakliai priešinosi makedonams. Pirmame kėlinyje išlyginti rezultato nepavyko ir po pertraukos V.Stankevičius sustiprino puolimą, į aikštę išleisdamas Lenkijos klubo Vodzislavo "Odra" puolėją Deividą Matulevičių.

Grėsmingiau ėmę atakuoti lietuviai 58 minutę pagaliau išlygino rezultatą. Škotijos klubo Edinburgo "Hearts" 18-metis puolėjas Arvydas Novikovas baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir pasiuntė kamuolį į vartus - 1:1.

Rungtynėms einant į pabaigą Makedonijos futbolininkai bandė spausti lietuvius, tačiau šie kontratakuodami galėjo išplėšti pergalę. Deja, 82 minutę vienas prieš vartininką Kristijaną Naumovskį išsiveržęs D.Matulevičius smūgiavo varžovui tiesiai į kojas. Dar po penkių minučių analogiškoje situacijoje atsidūręs A.Novikovas nepataikė į vartus.

Kitas Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos jaunimo rinktinė žais spalio 13 dieną išvykoje su Graikijos komanda. Graikai užvakar namie atėmė tašką iš grupės favoritės Anglijos - 1:1.

Dėl kelialapio į 2011 metų Europos jaunimo čempionatą Danijoje varžosi 52 Europos rinktinės, suskirstytos į 10 grupių. Į atkrintamąsias varžybas pateks visų dešimties grupių nugalėtojos bei keturios geriausios antrąsias vietas užėmusios komandos.

Makedonija - Lietuva 1:1 (1:0). Įvarčiai - Muaremas Muaremas (1); Arvydas Novikovas (58).

Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtis: V.Černiauskas, E.Vaitkūnas, L.Klimavičius, M.Fridrikas, A.Račkus, M.Papšys (73' E.Zagurskas), J.Morozas (46' D.Matulevičius (90' G.Kožikis)), P.Krasnovskis, K.Chvedukas, A.Brokas, A.Novikovas.