Grindų riedulys: „UV 2003“ ketvirtą kartą bandys apginti čempionų vardus

2014 04 13 22:53
Organizatorių nuotrauka

Likus vienoms rungtynėms iki Lietuvos grindų riedulio čempionato reguliariojo sezono pabaigos, paaiškėjo antroji komanda, superfinale iš dviejų rungtynių, kovosianti dėl čempionų vardo.

Prie dabartinių turnyro lyderių Ignalinos „Vikingas-Pieno žvaigždės“, jau anksčiau užsitikrinusių šią galimybę, prisidėjo triskart Lietuvos čempionai Vilniaus „UV 2003“, 8:2 (3:0,2:1,3:1) nugalėję pagrindinius varžovus šioje kovoje FLC „Vilnius“. „Vilnius“, užbaigęs reguliariųjį sezoną 3-ioje pozicijoje, dėl bronzinių apdovanojimų kovos su 4 vietoje likusiais vicečempionais Vilniaus „Andajus“ riedulininkais. Į kovą dėl šių apdovanojimų taip pat pretendavę praėjusių metų bronziniai medalininkai Vilniaus „Ardas“, šią galimybę prarado neiškovoję labai reikalingos pergalės rungtynėse su Ignalinos komanda, kurios baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 7:7 (3:5,3:0,1:2).

Dvikovą tarp „Vilnius“ ir „UV 2003“ sėkmingiau pradėjo pastarieji – 5 min.po tikslaus Deivydo Liučvaičio perdavimo pasižymėjo Jurijus Kondratovičius, dar po minutės rezultatą padvigubino Mindaugas Varnelis (Eimanto Rudžio rez.perd.). Trečiasis įvartis į „vilniečių“ vartus krito 10:30, po rezultatyviausio čempionato žaidėjo Martyno Karkausko smūgio.

„Vilnius“ rezultatą sušvelnino prasidėjus antrajam kėlinukui – 21 min.tikslus buvo Nikita Malyškinas, į ką jau po 44 sek.eiliniu savo įvarčiu atsakė M.Karkauskas (E.Rudžio rez.perdav.). „Vienuoliai“ nebuvo linkę atsipalaiduoti ir kartoti klaidų, kurios lėmė pralaimėjimą pirmoje tarpusavio dvikovoje 4:5.

35:49, 44:11 ir 47:45 E.Rudys, M.Karkauskas ir J.Kondratovičius (Andriaus Venckevičiaus rez.perd.) didina komandos persvarą jau iki 7:1 ir varžovui nesuteikia net menkiausių vilčių galvoti apie pergalę. 53 min.“Vilnius“ kapitonas Edvardas Cirtautas kiek sušvelniną varžovų persvarą, pelnydamas komandai antrą įvartį, bet po 2 min.M.Varnelis (Eriko Korsukovo rez.perd.) pelno savo antrąjį įvartį ir galutinai užtvirtina solidžią komandos pergalę 8:2.

„Ardo“ riedulininkams paskutinėse dvejose savo rungtynėse su čempionato lyderiais „Vikingu“ ir UV 2003“ reikėjo tik dviejų pergalių norint išsaugoti galimybę pakartoti savo praėjusių metų pasiekimą – iškovoti bronzos medalius.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė svečiams iš Ignalinos – 4 min. Mindaugo Čibiro (Tomo Stankevičiaus rez.perd.) ir Aleksejaus Novoselskio ( Martyno Kliaugos rez.perd.) įvarčių dėka „Vikingas“ 2:0 išsiveržė į priekį. Toliau sekė dvi 4 minučių atkarpos, per kurias iš pradžių „Ardas“ išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai 3:2 - 9:43 įvartį pelnė Vladimiras Malykh, 10:02 – Jaroslavas Suchockis, 13:45 – Edvinas Stankevičius (J.Suchockio rez.perd.), o vėliau jau ignaliniečiai 3 įvarčiais užbaigė rezultatyvų kėlinuką, pirmaudami 5:3 – 15:13 ir 18:06 dukart pasižymėjo Viktoras Češulis, 19:51 – Tomas Sinkevičius.

Po antrojo kėlinuko 6:5 priekyje jau „Ardas“ – 23:36 po J.Suchockio perdavimo savo antrą įvartį pelnė E.Stankevičius, o 37 ir 39 min.dukart turėtas progas realizavo Juranas Vilnius.

Trečiojo kėlinuko pradžia sėkmingesnė buvo „vikingiečiams“. 42 min.rezultatą lygina T.Sinkevičius (V.Češulio rez.perd.), o po 6 min.to pačio Tomo dėka (Editos Mačanaitės rez.perd.) „Vikingas vėl išsiveržia į priekį 7:6. Išlyginti rezultatui „ardiečiams“ užteko 2 min. – tikslą pasiekė J.Suchockio metimas, bet tai buvo paskutinis įvartis rungtynėse.

Per likusias 9 minutes „Ardui“ taip ir nepavyko pelnyti taip reikalingo pergalingo įvarčio, o ar čempionato debiutantai iš Ignalinos reguliarųjį sezoną baigs pirmoje vietoje paaiškės po paskutinių rungtynių tarp „UV 2003“ ir „Ardo“. Pergalės atvejų pirmoji pozicija gali atitekti dabartiniams čempionams „vienuoliams“.