H grupė: ispanų ryžtas jaudina trenerį

2010 06 23 0:00
Hondūro futbolininkai nesustabdė veržliojo D.Villos (priekyje).

Europos futbolo čempionai ispanai atsitiesė po netikėto pralaimėjimo Šveicarijai ir pasaulio pirmenybėse iškovojo pirmąją pergalę.

Per paskutines antrojo turo rungtynes H grupėje žaidžianti Ispanija rezultatu 2:0 nugalėjo Hondūro komandą. Šios rungtynės vyko birželio 21 dieną. Prieš 46 metus tą pačią dieną Ispanijos rinktinė pirmą kartą tapo Europos čempione.

Sukakties proga ispanai pasistengė nenuvilti savo gerbėjų. 2008-ųjų Europos čempionai nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą. Šį kartą rungtynes startinėje sudėtyje pradėjo po kelio operacijos pasveikęs Fernando Torresas. Jis kartu su Davidu Villa nuolat draskė Hondūro rinktinės gynybą. Pirmojo tikslaus smūgio ilgai laukti neteko. 17 minutę Davidas Villa įmušė vieną gražiausių šio čempionato įvarčių. Įsiveržęs į baudos aikštelę ispanas suklaidino kelis gynėjus ir, krisdamas klastinga trajektorija, nukreipė kamuolį į Noelio Valladareso ginamus vartus.

Ispanijos komanda toliau dominavo aikštėje, o D.Villa ir F.Torresas švaistė progas. Pirmo kėlinio pabaigoje D.Villai pasisekė - jis smogė į veidą varžovui Emilio Izaguirre, tačiau teisėjas iš Japonijos Yuichi Nishimura šio epizodo nepastebėjo.

Antro kėlinio pradžioje D.Villa padvigubino rezultatą. Iš toli jo spirtas kamuolys pataikė į varžovą ir šiek tiek pakeitęs skriejimo kryptį atsidūrė vartuose - 2:0. 62 minutę Hondūro rinktinės baudos aikštelėje buvo pargriautas ispanas Jesus Navasas, ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. D.Villa ryžosi įmušti trečią įvartį, bet jo smūgiuotas kamuolys prašvilpė pro šalį.

Ispanai iškovojo užtikrintą pergalę. Toks Europos čempionų žaidimas turėjo džiuginti jų gerbėjus, tačiau treneris Vicente del Bosque nebuvo patenkintas: "Sukūrėme daug progų ir galėjome įmušti daugiau įvarčių. Nemanau, kad rungtynės mums buvo geros. Nesu patenkintas, kaip elgėmės baigdami atakas. Dar daugiau, skubėdami į priekį per daug atsiverdavome ir palikdavome laisvą užnugarį. Jei taip žaisime per paskutines grupės rungtynes su Čile, galime būti skaudžiai nubausti."

Hondūro komandai rungtynės su Šveicarija penktadienį bus paskutinės. Į atkrintamąsias varžybas ši rinktinė jau nebepateks.

"Rungtynės su šveicarais bus dar vienas sunkus išbandymas. Tikiuosi, žaidėjai susitelks ir sugebės sukurti nedidelę šventę mūsų šaliai", - vylėsi Hondūro rinktinės treneris Reinaldo Rueda.

Ispanija - Hondūras 2:0 (1:0). Johanesburgas, 54 386 žiūrovai. Teisėjas - Yuichi Nishimura (Japonija). Įvarčiai - Davidas Villa (17, 51).

Įspėjimai - Danilo Turciosas, Emilio Izaguirre (Hondūras).