H grupė: rekordas šveicarų neguodžia

2010 06 22 0:00
Įvartį pelnęs M.Gonzalezas sustabdė rekordines minutes fiksavusį šveicarišką laikrodį.

Pasaulio futbolo čempionato H grupės antrą turą vakar pradėjo be pralaimėjimų žengusios Čilės ir Šveicarijos rinktinės. 60 minučių be vienuolikto žaidėjo rungtyniavę šveicarai galiausiai neatsilaikė.

Devynios geltonosios ir viena raudonoji kortelė. Taip aikštės teisėjas Khalilas Al-Ghamdi iš Saudo Arabijos baudė abiejų komandų žaidėjus. Skaudžiausiai nukentėjo Šveicarijos rinktinės žaidėjas Valonas Behramis. Kovodamas dėl kamuolio jis dukart varžovams smūgiavo ranka ir buvo pašalintas iš aikštės. Atidžiau išstudijavus šį momentą matyti, kad skriaudiko smūgis nebuvo itin stiprus, tačiau ant vejos parkritęs čilietis raitėsi tarsi sumuštas chuliganų.

Įgiję kiekybinį pranašumą Čilės futbolininkai pradėjo dažniau lankytis prie šveicarų vartų ir 75 minutę baudos aikštelėje kamuolio sulaukęs Markas Gonzalezas smūgiu galva įmušė pergalingą įvartį.

Tiesa, per paskutines pora minučių abiejų komandų žaidėjai turėjo šimtaprocentinių progų apsikeisti įvarčiais, tačiau čiliečiai nesugebėjo padvigubinti pranašumo, o netrukus ir šveicarai neišnaudojo galimybės išplėšti lygiųjų.

"Manyčiau, kad Behramis nenusipelnė raudonosios kortelės", - teisėjo veiksmais abejojo šveicarų strategas Ottmaras Hitzfeldas. Pasak jo, komanda žinojo, kad dvikova bus labai sunki. "Mes išeikvojome daug jėgų, kad varžovus sustabdytume. Ir labai gaila, kad neišnaudojome galimybės išlyginti rezultatą", - sakė pralaimėjusiųjų treneris.

"Mums pasisekė, kad sugebėjome įmušti antroje susitikimo dalyje, - džiaugėsi geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas M.Gonzalezas. - Negailėjome savęs, kovojome, ir mums buvo atlyginta. Tai nuostabi dovana man ir komandai. Turime puikių šansų patekti į kitą etapą."

Po šios sėkmės čiliečiai, pirmame ture 1:0 nugalėję Hondūrą, turi 6 taškus, o šveicarai, sensacingai 1:0 nugalėję Europos čempionus ispanus, lieka su trimis taškais. Vakar vėlai vakare žaidė grupėje taškų dar nepelniusios Ispanijos ir Hondūro rinktinės.

Šveicarų neguodžia ir pasiektas rekordas - pasaulio čempionatų finaliniuose turnyruose jie įvarčių nepraleido net 558 minutes. Paskutinį kartą pasaulio čempionate Šveicarija įvartį praleido tik 1994 metais. Mat 1998 ir 2002-ųjų čempionatuose ji nedalyvavo, o 2006-aisiais per visas rungtynes išliko "sausa": grupėje 0:0 sužaidė su prancūzais, 2:0 įveikė Pietų Korėją ir 2:0 Togą, o aštuntfinalyje su Ukraina - 0:0 (11 m - 0:3). Pridėjus šio čempionato rungtynes su Ispanija, šveicarai įvarčio buvo nepraleidę 484 minutes ir pagal šį rodiklį atsiliko tik nuo Italijos (550 min.) ir Anglijos (501 min.). Iki rekordo šveicarams reikėjo atsilaikyti 67 minutes, o atsilaikė net 8 minutėmis ilgiau.

Čilė - Šveicarija 1:0 (0:0). Port Elizabetas, 34 872 žiūrovai. Teisėjas Khalilas Al-Ghamdi (Saudo Arabija). Įvartis - Markas Gonzalesas (75). Raudonoji kortelė: Valonas Behramis (Šveicarija, 31 min.).

Įspėjimai: Jorge Valdivia, Waldo Ponce, Matiasas Fernandezas, Carlosas Carmona, Humberto Suazo, Gary Medelas (Čilė), Blaise Nkufo, Gokhanas Inleris, Tranquillo Barnetta (Šveicarija).