Hopmano taurė

2014 01 03 6:00
Prancūzė Alize Cornet (nuotraukoje) 6:2, 6:2 nugalėjo ispanę Anabel Mediną Garrigues. AFP/Scanpix nuotrauka

Australijoje vykstančio tradicinio aštuonių mišrių ekipų teniso turnyro"Hopmano taurė" (prizų fondas - 1 mln. Australijos dolerių) finale kausis Lenkijos ir Prancūzijos duetai.

Tai paaiškėjo penktadienį po B grupės trečiojo turo pirmo mačo. Šiame mače Prancūzijos tenisininkai 3:0 įveikė praėjusį sezoną šį turnyrą laimėjusią Ispanijos komandą ir, užėmę pirmąją vietą B grupėje, po metų pertraukos vėl žais finale. Moterų vienetų dvikovoje prancūzė Alize Cornet 6:2, 6:2 nugalėjo ispanę Anabel Mediną Garrigues, vyrų varžybose prancūzas Jo Wilfriedas Tsonga 6:4, 6:7 (7:9), 6:2 įveikė ispaną Danielį Munozą De la Navą, o nieko nebelėmusioje mišrių porų dvikovoje A.Cornet ir J.W.Tsonga 8:3 triumfavo prieš A.Mediną Garrigues ir D.Munozą De la Navą. Finale Prancūzijos dueto varžovė bus Lenkijos pora. Lenkijos komanda tapo A grupės nugalėtoja. Paskutinėje dvikovoje ji 2:1 įveikė Australijos komandą. Australas Bernardas Tomičius 6:1, 6:4 nugalėjo lenką Grzegorzą Panfilą, Lenkijos žvaigždė Agnieszka Radwanska 3:6, 6:4, 6:3 šventė pergalę prieš Australijos moterų teniso lyderę Samanthą Stosur, o viską lėmusi mišrių porų dvikova baigėsi lenkų triumfu – 1:6, 7:5, 10:8. Prancūzijos ir Lenkijos tenisininkai finalo mačą žais sekmadienį. Lenkai į Hopmano taurės turnyro finalą pateko pirmą kartą, o Prancūzijos tenisininkams tai - jau trečias bandymas pelnyti didįjį prizą. Pirmieji du mėginimai 1998 ir 2012 metais buvo nesėkmingi.

A grupės rikiuotė (pergalės, pralaimėjimai, setų santykis)

1. Lenkija 3 0 7:2
2. Kanada 2 1 6:3
3. Italija 1 2 2:7
4. Australija 0 3 3:6