Į aukštesnį divizioną dar per anksti

2015 12 22 6:00

Lietuvos jaunimo iki 20 metų (U-20) ledo ritulio rinktinė pasaulio pirmenybių 2 A divizione trečius metus iš eilės iškovojo sidabro medalius. Šiame divizione varžosi jaunimo komandos, užimančios pasaulyje 23–28 pozicijas.

Ledo ritulio miestu laikomuose Elektrėnuose surengtame čempionate latvio Aigaro Cipruso treniruojama Lietuvos komanda sėkmingai pradėjo varžybas. Mūsiškiai 6:5 įveikė estus, 2:1 – Pietų Korėjos ekipą, 4:1 – Kroatijos ir 4:1 – Olandijos rinktines, o paskutiniame ture susitiko su Vengrijos bendraamžiais.

Pergalės atveju lietuviai būtų iškopę į 1 B divizioną, tačiau lemiamose rungtynėse dominavo techniškesni vengrai. Jie nugalėjo mūsiškius rezultatu 8:2 (1:1, 4:0, 3:1). Pirmame kėlinyje Erikas Kerezstury (12:31) išvedė vengrus į priekį, o rezultatą netrukus išlygino Vilius Krakauskas (14:57). Antrame kėlinyje jau išryškėjo Vengrijos komandos meistriškumas. Ji pelnė 4 įvarčius be atsako ir nutolo 5:1. Trečio kėlinio pradžioje (44:12) rezultatą sušvelnino Deividas Četvertakas, bet varžovai į tai atsakė dar trimis įvarčiais.

Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju šiame čempionate pripažintas 18-metis gynėjas Edgaras Protčenka, žaidžiantis Kanados jaunimo lygos „South Muskoka Shield“ klube.

Viso turnyro naudingiausiojo prizas atiteko Vengrijos jaunimo ekipos puolėjui Vilmošui Gallo. Per 5 rungtynes jis įmušė 6 įvarčius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 13 taškų. V. Gallo yra 19 metų, bet jau dabar atstovauja Švedijos aukščiausiosios lygos klubui „Linkoping“.

2 A diviziono čempionato organizatoriai pasidžiaugė puikiu žiūrovų lankomumu. Kiekvienas lietuvių rungtynes Elektrėnų arenoje stebėjo vidutiniškai 2 tūkst. sirgalių, o paskutinę dvikovą su vengrais – beveik 2,5 tūkst. ledo ritulio gerbėjų. „Galime tvirtinti, kad čempionatas buvo sėkmingas. Per Lietuvos komandos rungtynes užpildėme 90–95 proc. tribūnų vietų. Tuo liko patenkintas Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) atstovas iš Prancūzijos Lucas Tardiffas“, – pažymėjo šio čempionato organizacinio komiteto vadovas Remigijus Valickas. Beje, svečiams iš IIHF buvo aprodyta ir Kauno „Žalgirio“ arena – vieta, kurioje ateityje galėtų vykti analogiškos suaugusiųjų pirmenybės.

2 A diviziono čempionatą laimėję vengrai kyla į 1 B diviziono varžybas, juos pakeis iš ten iškritę japonai. Elektrėnuose paskutinė likusi Pietų Korėjos rinktinė krinta į 2 B divizioną.