Į kovą stojo Lietuvos dviratininkės

2015 02 21 6:00
Moterų 500 m lenktynių prizininkėmis tapo tos pačios dviratininkės, kaip ir prieš metus, tik susikeitusios vietomis: australė Anna Meares (kairėje), rusė Anastasija Voinova (centre) ir vokietė Miriam Welte. Reuters/Scanpix nuotrauka

Paryžiaus priemiestyje naujame treke pasaulio čempionato kovos prasidėjo trečiadienį, o penktadienį startavo ir mūsų šalies dviratininkės.

Teisę varžytis šių metų planetos pirmenybėse iškovojo keturios Lietuvos atstovės: Simona Krupeckaitė (sprintas ir keirinas), Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė (sprintas), Aušrinė Trebaitė (dviračių daugiakovė) ir Edita Mazurevičiūtė (persekiojimo lenktynės).

Mūsų šalies treko dviratininkės pasaulio čempionate dalyvauja po dvejų metų pertraukos. Pastarąjį kartą Lietuvos atstovai pasaulio dviračių treko čempionate kovojo prieš Londono olimpines žaidynes, 2012-ųjų balandį.

Vakar sprinto atrankos varžybose kovojo S. Krupeckaitė ir G. Gaivenytė-Mikalajūnė, o persekiojimo rungties atrankoje į finalą bandė prasimušti E. Mazurevičiūtė. A. Trebaitė daugiakovės varžybas pradės šiandien.

Į tolesnį sprinto rungties etapą nepavyko pakliūti G. Gaivenytei-Mikalajūnei. Ji atrankos varžybose tarp 30 sportininkių liko 29-a (62,565 sek.) ir nepateko tarp 24 dalyvių, kurios toliau tęs kovas. Kita mūsų atstovė S. Krupeckaitė atrankoje buvo devinta (66,042 sek.) ir varžėsi šešioliktfinalyje.

Naujasis Paryžiaus priemiestyje pastatytas trekas išties geras, tai patvirtina ir gerinami pasaulio rekordai. Pirmą varžybų dieną kinės užfiksavo pasaulio rekordą komandinėje sprinto rungtyje, o ketvirtadienį australės tapo čempionėmis komandinėje persekiojimo rungtyje, pasiekė geriausią rezultatą planetoje.

Pastaruosius ketverius metus moterų komandinėje persekiojimo rungtyje dominavo britės. Šiemet jas pranoko australės. Naujosios čempionės po finišo buvo labai laimingos ne tik dėl to, kad apsivilko čempionių marškinėlius ir pelnė aukso medalius - jos net 3 sekundėmis pagerino iki tol britėms priklausiusį pasaulio rekordą. Trečioje vietoje liko ir bronzos medalius iškovojo kanadietės (jos ir 2014 metais Kolumbijoje liko trečioje vietoje).

Moterų komandinio sprinto čempionėmis, pasiekusios rekordą (32.034 sek.), tapo Kinijos dviratininkės Jinjie Gong ir Tianshi Zhong. Sidabro medaliais pasipuošė rusės Daria Šmeliova ir Anastasija Voinova (32,438 sek.), o trečioje vietoje liko australės Haarle Mcculloch ir Anna Meares (32,723 sek.). Kiek netikėtai be medalių liko vienos pagrindinių favoričių vokietės Miriam Welte ir Kristina Vogel.

Moterų 500 m lenktynių prizininkėmis tapo tos pačios, kaip ir prieš metus, dviratininkės, tik susikeitusios vietomis. Auksą pelnė daugkartinė Europos čempionė rusė A. Voinova (33,149 sek.), kuri praėjusiais metais buvo trečia. Pasaulio rekordo savininkė ir praėjusių metų sidabro medalio laimėtoja australė A. Meares (33,425) antra liko ir šiemet, o 2014 metų čempionė vokietė M. Welte Prancūzijoje tenkinosi bronzos medaliu (33,699 sek.).

Tradiciškai čempionatuose puikiai pasirodo šeimininkai, palaikomi tūkstantinės minios. Pirmą dieną kiek nelauktai komandinio sprinto rungtyje pirmas buvo prancūzų trejetas (finale geresnį laiką pasiekė Naujosios Zelandijos sportininkai, tačiau dėl taisyklių pažeidimo rezultatas buvo anuliuotas – red.), o ketvirtadienį keirino varžybose sau lygių neturėjo prancūzas Francois Pervis - apgynė praėjusiais metais Kolumbijoje iškovotą titulą.

Šis pasaulio čempionatas sportininkams yra nepaprastai svarbus, nes čia, kaip ir lapkritį Šveicarijoje vyksiančiose Europos pirmenybėse, dviratininkai rinks taškus, pagal kuriuos bus atrenkami į kitų metų Rio de Žaneiro olimpiadą.