I. Serapinaitė įstojo į elito klubą

2016 05 10 6:00
Ieva Serapinaitė (priekyje) pirmą kartą tapo pasaulio taurės varžybų finalo prizininke. www.pentathlon.lt nuotrauka

Šio sezono šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybų finale Sarasotoje (JAV) Lietuvos sportininkės pasirodė solidžiai. Ieva Serapinaitė užėmė trečiąją vietą ir pirmą kartą tapo tokio rango varžybų prizininke, o Gintarė Venčkauskaitė buvo ketvirta.

Moterų varžybose triumfavo pasaulio čempionė vokietė Lena Schoneborn, finale surinkusi 1 375 taškus. Antrąją vietą su 1366 taškais užėmė Vengrijos penkiakovininkė Zsofia Foldhazi.

I. Serapinaitė finalą baigė turėdama 1 360 taškų, G. Venčkauskaitė – 1 347. Po kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties šias lietuvaites finiše skyrė 13 sekundžių.

Po fechtavimosi rungties I. Serapinaitė buvo trečia, o plaukimo rungtyje tarp 36 dalyvių ėmė 4-ąją vietą (2 min. 11,97 sek.) ir tapo bendrosios įskaitos lydere. Po 2 rungčių vilnietė turėjo 549 taškus, o antroje vietoje tuo metu buvusi italė Alice Sotero – 526. Papildomame fechtavimosi etape Artūro Kalinino auklėtinė pelnė dar du taškus ir padidino savo pranašumą prieš artimiausią varžovę iki 25 taškų.

Jodama I. Serapinaitė klaidų nedarė, bet dėl truputį viršyti laiko limito pelnė 296 taškus. Tuo metu į antrąją vietą pakilo 2015 metų L. Schoneborn, pelniusi maksimaliai įmanomus 300 taškų.

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį Ieva lenkė pasaulio čempionę 25 taškais, tad ir pradėjo paskutinį varžybų etapą startuodama 25 sek. anksčiau.

Patyrusi vokietė pavijo I. Serapinaitę po antrosios šaudymo serijos, tačiau dar ir po paskutinio apsilankymo šaudykloje lyderės bėgo kartu. Vis dėlto per paskutinius 800 metrų L. Schoneborn atitolo, o vilnietę dar pavijo ir aplenkė vengrė Z. Foldhazi.

I. Serapinaitė tapo 7-aja Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstove, tapusia pasaulio taurės finalo prizininke. Pirmasis 1994 metais tai padarė Gintaras Staškevičius, taip pat užėmęs 3-ąją vietą.

Vėliau net 4 kartus pasaulio taurės laimėtoju tapo Edvinas Krungolcas, po 2 kartus – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Donata Rimšaitė, kartą – Andrejus Zadneprovskis.

Visi šie sportininkai ir Justinas Kinderis taip pat dar yra pelnę 7 kitų spalvų apdovanojimus.

Vyrų varžybų finale Sarasotoje J. Kinderis užėmė 13 vietą. Jis surinko 1 450 taškų. Šių metų pasaulio taurės laimėtoju tapo britas Jamesas Cooke'as (1 480 tšk.), už nugaros palikęs vokietį Patricką Dogue (1 476 tšk.) ir prancūzą Valentiną Pradesą (1 473 tšk.).