Į Ventspilį „Prienai“ vešis triuškinamą deficitą

2013 04 03 9:42
„Prienai“ iniciatyvą prarado pirmajame kėlinyje, o antrajame leido svečiams susikrauti dviženklį pranašumą. / V.Mikaičio (BasketNews.lt) nuotrauka

Devintąjį sezoną gyvuojančios Baltijos lygos čempionu pirmą kartą gali tapti ne Lietuvos klubas, jei atsakomajame mače „Prienai“ neįvykdys sudėtingo uždavinio – nepanaikins 22 taškų deficito.

Prienuose vykusiose pirmosiose rungtynėse Virginijaus Šeškaus treniruojami krepšininkai ir 69:91 (17:23, 20:29, 17:15, 15:24) neturėjo vilčių prieš tritaškių krušą surengusią Roberto Štelmaherio vadovaujamą Latvijos „Ventspils“ komandą.

„Prienai“ iniciatyvą prarado pirmajame kėlinyje, o antrajame leido svečiams susikrauti dviženklį pranašumą – 27:17. Dvikovos viduryje Lietuvos ekipa atsiliko – 37:52.

Trečiajame kėlinyje šeimininkai priartėjo – 50:58, tačiau emocijų nesuvaldęs vyriausiasis treneris Šeškus užsidirbo techninę pražangą. Latviai pelnė septynis taškus be atsako ir susigrąžino dviženklę persvarą – 65:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Prienai“ neteko susižeidusio įžaidėjo Pauliaus Ivanausko, o Latvijos vicečempionai dar labiau padidino apsukas – nutolo – 85:66.

Per paskutinę minutės pertraukėlę, kurios prašė „Ventspils“ vairininkas Štelmaheris, vienas prasčiausių rungtynių šį sezoną žaidusių „Prienų“ treneris Šeškus neištarė nė žodžio.

Prieš akistatą jis teigė, kad svarbiausia sulaikyti varžovų amerikiečius ir Artūrą Bėržinį. Vis dėlto jie pelnė beveik pusę ekipos taškų, o prieš Folariną Campbellą prieniškių gynybiniai veiksmai buvo kiauri it rėtis.

23 taškus surinkęs gynėjas pataikė net penkis tolimus metimus, atkovojo aštuonis kamuolius, atliko penkis rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą. „Ventspils“ įmetė net keturiolika tritaškių iš devyniolikos (74 proc.).

„Rūdupis“: Gediminas Orelikas 15, Artūras Milaknis 13, Artūras Valeika ir Arnas Labuckas po 9.

„Ventspils“: Folarinas Campbellas 23 (5/5 tritaškių), Donaldas Simsas 15, Artūras Bėržinis ir Akselis Vairogas po 12, Janis Timma 10.

Atsakomoji BBL finalo dvikovą, kurioje prieniškiai sieks triuškinamos pergalės, šeštadienį, 17 valandą vyks Ventspilyje.

Reguliariajame sezone BBL finalo dalyviai žengė be pralaimėjimų. Abi ekipos suklupo po kartą „Top 16“ etape.

„Prienai“ vieną sykį nusileido pusfinalyje Rygos „Barons kvartals“, o „Ventspils“ ketvirtfinalyje – „Šiauliams“.

Nuo 2004 m. gyvuojančioje Baltijos lygoje penkis sykius čempionų titulą kėlė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, tris – Vilniaus „Lietuvos ryto“.

Pastariesiems 2006 ir 2007 m. laimėti titulą padėjo Ventspilio komandos vyriausiasis treneris Štelmaheris. Po dvejų metų latvis baigė krepšininko karjerą.

2011 m. pirmą kartą finale kovėsi ir viena Latvijos ekipa. Tuomet Kauno sporto halėje „Žalgiris“ įveikė Ramūno Butauto treniruojamą Rygos VEF.

Šį sezoną pajėgiausi Lietuvos klubai ir Latvijos čempionas VEF dėl įtemptų tvarkaraščių atsisakė dalyvauti BBL pirmenybėse.

Praėjusią savaitę „Prienai“ tapo Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro nugalėtojais, kai antrajame finalo susitikime 81:60 sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“.