Į vieną įvartį varžovai atsako penkiais

2011 04 20 0:00
Lietuvos ledo ritulininkai (žalia apranga) pasaulio čempionate kol kas lieka už varžovų nugarų.
EPA-ELTA nuotrauka

Lietuvos ledo ritulio rinktinė dviem skaudžiais pralaimėjimais pradėjo pasaulio čempionato I diviziono varžybas Ukrainos sostinėje Kijeve.

Pirmą pirmenybių dieną sekmadienį lenkams pralaimėję 1:5, lietuviai pirmadienio vakarą tokiu pačiu rezultatu turėjo pripažinti ir čempionato šeimininkų ukrainiečių pranašumą.

Dvikovoje su Ukraina mūsiškiams dėl traumų negalėjo padėti Donatas Kumeliauskas ir Petras Nausėda. Treneris Sergejus Borisovas vartus patikėjo ginti 18-mečiui Mantui Armaliui, rungtyniaujančiam Švedijoje, klube "Mora IK". Jis nukonkuravo ilgametį rinktinės vartų sargą 28-erių Nerijų Dauksevičių. M.Armalis buvo pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju Lietuvos rinktinėje, tačiau vis tiek praleido 5 įvarčius.

Užvakar pirmą rungtynių kėlinį Lietuva pralaimėjo 0:2. Antrajame sužaidus 2 minutes po Nerijaus Ališausko perdavimo Mindaugas Kieras tolimu smūgiu sušvelnino rezultatą ir atkūrė intrigą - 1:2. Tačiau ukrainiečiai baigiantis kėliniui atstatė dviejų įvarčių pranašumą, o trečiame kėlinyje savo pranašumą prieš pavargusius varžovus įrodė dar dviem įvarčiais ir triumfavo 5:1. Turnyro šeimininkai atsitiesė po išvakarėse patirto netikėto pralaimėjimo 3:5 Didžiosios Britanijos rinktinei.

Anksčiau su NHL klubais Detroito "Red Wings" ir Bostono "Bruins" dirbęs Ukrainos rinktinės treneris kanadietis Dave'as Lewisas pažymėjo, kad jo auklėtiniai demonstravo komandinį žaidimą, kuriame nesijautė mače su britais buvusio nervingumo. D.Lewisas taip pat pagyrė lietuvių vartininką M.Armalį.

Lietuvių strategas S.Borisovas pažymėjo, kad abi komandos yra skirtingo meistriškumo: "Dauguma lietuvių nėra tikri profesionalai. Jie turi darbus, tad sezono metu treniruojasi vos tris keturis kartus per savaitę. Ukrainiečiai yra stipresni ir labiau patyrę. Be abejo, jei Dainius Zubrus būtų galėjęs mums padėti, varžovams pasipriešintume labiau. Nepaisant to, esu patenkintas komandos žaidimu ir kovingumu."

Abejas rungtynes pralaimėję lietuviai šešių komandų turnyre tik dėl geresnio įvarčių santykio užima 5 vietą. Lentelės dugne yra estai, kuriuos treniruoja buvęs Lietuvos rinktinės treneris Dmitrijus Medvedevas.

Šiandien 13:30 val. trečiąsias čempionato rungtynes mūsiškiai žais su dvi pergales jau iškovojusia Kazachstano rinktine. Net 15 iš 22 kazachų komandos žaidėjų rungtyniauja KHL klube Astanos "Barys". Kazachstano rinktinei Kijeve iškeltas tikslas laimėti turnyrą ir iškopti į elitinį pasaulio čempionato divizioną.

Ukraina - Lietuva 5:1 (2:0, 1:1, 2:0). Įvarčiai - D.Nimenko (02:33), O.Pobedonoscevas (14:28), O.Materuchinas (37:33), S.Černenko (44:43), O.Šafarenko (46:18); M.Kieras (22:11). Smūgiai į vartus 34 ir 24, baudos minutės 16 ir 12.

Kazachstanas - Didžioji Britanija 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

Lenkija - Estija 8:3 (1:0, 2:1, 5:2).

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Lenkija 2 2 0 0 0 13:4 6

2. Kazachstanas 2 2 0 0 0 7:2 6

3. Didžioji Britanija 2 1 0 0 1 6:5 3

4. Ukraina 2 1 0 0 1 8:6 3

5. Lietuva 2 0 0 0 2 2:10 0

6. Estija 2 0 0 0 2 4:13 0