Įkando lyderiui

2012 11 22 7:03
Čekai vakar nesugebėjo sulaikyti po krepšiu nardžiusio Ž.Janavičiaus (atakuoja)./Erlendo Bartulio nuotrauka

Europos taurės turnyro reguliariojo sezono pirmąjį ratą "Prienų" krepšininkai baigė turėdami dvi pergales ir vieną pralaimėjimą.

Paskutines pirmojo rato rungtynes Lietuvos čempionato bronzos medalininkai Kaune žaidė su A grupės lydere Nimburko ČEZ (Čekija). Įtikinamai dvi pergales iškovoję čekai vakar Sporto halėje atsimušė į "Prienų" gynybos sieną, o galutinai svečius nužudė šeimininkų metimai nuo trijų taškų linijos. Pataikę 8 tritaškius iš 21 prieniškiai Nimburko klubą nugalėjo 84:66 (21:17, 30:17, 13:19, 20:13) ir įsirašė antrą pergalę.

Prie jos daugiausiai prisidėjo Žygimantas Janavičius (16 tšk.), Gediminas Orelikas ir Arminas Urbutis (po 15) bei Siimas Sanderis Vene (13). Būtent po pastarojo dviejų taiklių tritaškių metimų antro kėlinio pradžioje prieniškiai galingai spurtavo ir 19 minutę įgijo solidžią 22 taškų persvarą (50:28). Trečiame ketvirtyje svečiai buvo priartėję iki 7 taškų, bet Virginijaus Šeškaus auklėtiniai per lemiamą kėlinį atsitiesė ir aikštelę paliko triumfuodami.

"Sunku visas rungtynes žaisti be duobių, - po dvikovos sakė V.Šeškus. - Vyrai šaunuoliai. Mes meistriškumu varžovams neprilygstame, tačiau juos pranokome noru ir kovingumu."

Antrąjį ratą "Prienų" komanda pradės rungtynėmis išvykoje su ČEZ lapkričio 28 dieną. Praėjusį sezoną ČEZ ir "Prienų" keliai taip pat buvo susidūrę Europos taurės turnyre: Lietuvoje 91:78 laimėjo čekai, tačiau išvykoje prieniškiams pavyko pasiekti revanšą 83:80.