Iki medalio trūko sekundės

2012 09 24 7:57
Pasaulio čempionate Lietuvos dviratininkė A.Šilinytė pateko į griūtį ir nebaigė varžybų./Reuters nuotrauka

Valkenburge (Olandijoje) pasibaigusiame pasaulio dviračių plento čempionate Lietuvos sportininkai savaitgalį medalių nepelnė, o arčiausiai apdovanojimo buvo Ramūnas Navardauskas.

Šeštadienį vykusiose moterų grupinėse lenktynėse geriausiai sekėsi 26 metų Ingai Čilvinaitei, kuri užėmė 22 vietą. 128,8 km distanciją ji įveikė per 3 val. 19 min. 18 sek. ir 4 min. 49 sek. atsiliko nuo čempione tapusios ir žiūrovų karštai palaikytos olandės Marianne Vos.

21 metų Katažyna Sosna nuo čempionės atsiliko 5 min. 3 sek. ir finišavo 56-ta, 23 metų Edita Janeliūnaitė nugalėtojai pralaimėjo 5 min. 39 sek. ir buvo 63-ia.

Nepasiseikė 21-erių Aleksandrai Sošenko ir jos bendraamžei Agnei Šilinytei. Abi jos pateko į griūtį ir lenktynių nebaigė. A.Šilinytei net prireikė medikų pagalbos. Moterų lenktynes pradėjo 132 dviratininkės, tačiau baigė vos 80.

R.Navardauską nuo apdovanojimo skyrė akimirka./LŽ archyvo nuotrauka

25 metų M.Vos moterų lenktynes laimėjo užtikrintai. Po spurto finiše ji net 10 sek. aplenkė 30 metų australę Rachel Neylan ir 18 sek. - 20 metų italę Elisą Longo Borghini. Olandė trasoje važiavo vidutiniu 39,7 kilometrų per valandą greičiu. Šie metai M.Vos įspūdingi - ji Londone taip pat tapo olimpine čempione grupinėse lenktynėse, o anksčiau laimėjo prestižines "Giro d'Italia" varžybas.

Vakar pasaulio čempionatas baigėsi jaunių ir vyrų grupinėmis lenktynėmis.

Vaikinų iki 18 metų grupinėse lenktynėse (128,8 km) finišo nepasiekė abu Lietuvos atstovai Lukas Talačka ir Mantas Petrusevičius. Auksą iškovojo slovėnas Matejus Mohoričius (3:00:45), finiše akimirksniu aplenkęs australą Ewaną Calebą bei kroatą Josipą Rumačą.

Vyrų grupinėse plento lenktynėse triumfavo 30 metų belgas Philippe'as Gilbertas. 267 kilometrus jis numynė per 6 val. 10 min. 41 sek. ir 4 sek. aplenkė 25-erių norvegą Edvaldą Boassoną Hageną. Už jo finišavo visa grupė dviratininkų, nuo nugalėtojo atsilikusių 5 sekundėmis. Trečioji vieta buvo skirta 32 metų ispanui Alejandro Valverdei. Tokį patį laiką užfiksavęs 24 metų R.Navardauskas klasifikuotas 8 vietoje. Taigi, iki medalio lietuviui trūko vos vienos sekundės...