Iki trečio finalo pritrūko

2015 08 06 19:10
Giedrius Titenis Kazanėje įrodė galintis kovoti dėl aukščiausių vietų. AFP/Scanpix nuotrauka

Giedriui Titeniui nepavyko pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje patekti į trečią iš eilės finalą.

Ketvirtadienio rytą vykusiose 200 m plaukimo krūtine atrankos varžybose 26-erių anykštėnas 200 m nuotolį įveikė per 2 min. 11,11 sek. ir buvo penktas penktajame plaukime bei šešioliktas bendrojoje įskaitoje.

Vakare vykusiame pusfinalyje lietuvis nuotolį įveikė per 2 min. 10,45 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą. Pusfinalio plaukimą mūsiškis pradėjo galingai ir po 150 m buvo pirmas. Tačiau per paskutinius 50 metrų Giedrių pavijo ir aplenkė keturi pirmo pusfinalio plaukimo dalyviai.

Priminsime, kad šiame čempionate 100 m plaukimo krūtine varžybose Žilvino Ovsiuko auklėtinis buvo šeštas, o perpus trumpesniame nuotolyje – penktas.

200 m plaukimo nugara nuotolyje vakar jėgas išbandė Danas Rapšys. Kvalifikacinėse varžybose mūsiškis sugaišo 1:59,00 ir bendrojoje įskaitoje liko 19-tas. Dėl vietos pusfinalyje kovojo 37 dalyviai. Iki šešioliktosios pozicijos, kuri garantavo paskutinį kelialapį į pusfinalį, Danui pritrūko 0,45 sekundės.

Ketvirtadienio rytą moterys varžėsi 200 m plaukimo krūtine atrankoje. Didžiausias kvalifikacijos netikėtumas – 100 m plaukimo krūtine rungties pasaulio čempionė rusė Julija Jefimova atrankoje liko 17-ta ir nebekovos dėl medalio. Į pusfinalį pateko 16 stipriausių sportininkių. J. Jefimovos rezultatas – 2:26,11. Šioje rungtyje plaukusi mūsų šalies atstovė Raminta Dvariškytė 200 m įveikė per 2:31,74 sek. ir užėmė 32 vietą. Iš viso atrankoje varžėsi 50 sportininkių.