Interlygoje triumfavo "Juodasis Vikingas"

2008 09 23 0:00
Interlygos čempionai - Vilniaus "Juodojo vikingo" beisbolininkai.
LŽ archyvo nuotrauka

Šį savaitgalį Vilniuje paaiškėjo 2008 metų beisbolo Interlygos nugalėtojai, jais tapo Vilniaus klubo "Juodasis vikingas" beisbolininkai, finale nugalėję kitą sostinės komandą - "Vilnių- Logipoliją".

Į finalinį ketvertą šiais metais pateko dvi Lietuvos ir dvi Baltarusijos komandos. Nuo 2003 metų penkis kartus iš eilės Interlygą laimėję Kauno "Lituanica" beisbolininkai šiais metais nepateko į finalininkų ketvertuką. Tuo pačiu metu kauniečiai rungtyniavo Europos taurės atrankos turnyre Belgijoje, tačiau irgi nesėkmingai - į kitą etapą pateko Belgijos klubas.

Per pirmąjį Interlygos pusfinalį savaitgalį susitiko "Vilnius-Logipolija" ir Bresto "Zubry". Aštuntajame kėlinyje baltarusiai pirmavo 9:4. Paskui Bresto treneris padarė kelis keitimus, manydamas, kad rungtynės jau laimėtos. Tai buvo jo klaida - per paskutinį puolimą "Logipolija" pelnė 6 taškus, o per atsakomąją ataką baltarusiai taškų nepelnė. Varžovus įveikę 10:9 vilniečiai pateko į finalą.

Per kitą Interlygos pusfinalį susitiko Vilniaus "Juodasis vikingas" ir Baltarusijos sostinės komanda "Minsk". Po labai atkaklios kovos pergalę šventė vilniečiai - 6:5.

Sekmadienį Interlygos finale susitiko Lietuvos čempionato finalininkės Vilniaus komandos - "Juodojo vikingo" ir "Vilniaus-Logipolijos" kova buvo tokia atkakli, kad nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimų - "Juodasis vikingas" 4:3 laimėjo prieš "Logipoliją".

"Juodasis vikingas" 2002 metais laimėjo pirmąjį Interlygos turnyrą, 2003-2006 metais rungtyniavo finale, o pernai nesugebėjo patekti į finalinį ketvertą. Didžiausias "Logipolijos" laimėjimas - 2007-aisiais užimta antroji vieta.

Baltarusišką derbį dėl trečiosios vietos laimėjo Bresto beisbolininkai - 1:0. 2002 ir 2005 metais "Zubry" yra žaidę Interlygos finale, o 2004 ir 2007 metais jie užėmė trečiąją vietą. "Minsk" komanda į finalinį Interlygos turnyrą pateko tik antrą kartą.