Irkluotojai D. Vištartaitei - auksas ir sidabras

2014 10 22 17:56
Donata Vištartaitė Alinos Ožič nuotrauka

Bostone (JAV) surengtoje didžiausioje pasaulyje dviejų dienų regatoje "Head of The Charles" lietuvė Donata Vištartaitė su tarptautine Kembridžo komanda aštuonviečių valčių klasėje iškovojo aukso medalį, o sau įprastoje dviviečių klasėje leituvė kartu su čeke Mirka Knapkova pelnė sidabrą.

"Kiekviena irkluotoja buvo iš skirtingos šalies, o kartu treniravomės vos du kartus. Šioje regatoje dalyvavau jau trečią kartą, tačiau šiemet buvo smagiausia - susibūrė labai linksma komanda, visos labai draugiškos", - įspūdžiais iš Bostono aštuonviečių lenktynių dalijosi D. Vištartaitė.

Lietuvės komandos draugės valtyje buvo JAV, Australijos, Čekijos, Kanados, Nyderlandų, Airijos ir Austrijos irkluotojos. Šią ekipą galima pavadinti tikra "Svajonių komanda", nes valtyje sėdėjo ne viena olimpinė ir pasaulio čempionė.

Kartu su 2013 metų Europos ir pasaulio čempione D. Vištartaite irklavo pasaulio čempionatų finalininkės Genevra Stone (JAV) ir Magdalena Lobnig (Austrija), Londono olimpinių žaidynių bronzinė prizininkė ir 2013 metų vienviečių pasaulio čempionė Kim Crow (Australija), vienviečių olimpinė čempionė Mirka Knapkova (Čekija), 2013 metų pasaulio keturviečių vicečempionė Chantal Achterberg (Olnadija) bei Europos čempionato bronzos medalininkė Sanita Puspure (Airija).

"Organizatoriai norėjo padaryti šou, susodino į vieną valtį porinio irklavimo žvaigždes, ir mes turėjome varžytis su nuolat aštuonvietėse plaukiančiomis komandomis. Pagrindinė kova vyko tarp mūsų ir JAV rinktinės, kuri yra aštuonviečių olimpinė ir 2013 metų pasaulio čempionė", - pasakojo D. Vištartaitė.

Kaip organizatoriai norėjo, taip ir įvyko, tačiau amerikiečių rinktinė liko toli nuo čempionėmis tapusios komandos su D. Vištartaite. Lietuvės komanda trasą įveikė per 15:44,79, o amerikietės - per 16:04,64.

D. Vištartaitė šioje regatoje dalyvavo trečią sykį - užpernai aštuonviečių varžybose jos komanda užėmė antrąją vietą, o pernai tapo čempione.

Tuo tarpu dviviečių varžybose D. Vištartaitei ir M. Knapkovai teko pripažinti Elisabeth Hogerwerf ir Inge Janssen pranašumą.

1967 metais pirmą kartą įvykusi Bostono "Head of The Charles" regata yra didžiausias pasaulio dviejų dienų irklavimo renginys, vykstantis kasmet priešpaskutinį spalio savaitgalį. Regatoje varžosi geriausi pasaulio irkluotojai, varžybos taip pat vyksta veteranų, jaunių, jaunimo, koledžų irkluotojų klasėse. Konkuruoti 61 rungtyje kasmet čia susirenka apie 9 tūkst. sportininkų, o varžybas stebi iki 400 tūkst. žiūrovų.