Irkluotojai skynė medalius

2015 07 07 13:29
Rolandas Maščinskas (kairėje) ir Saulius Ritteris apgynė universiados čempionų titulą. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Pietų Korėjoje vykstančioje studentų vasaros universiadoje antradienį irklavimo varžybos buvo labai sėkmingos Lietuvai.

Aukso medalius iškovojo ir čempionų titulus apgynė abi Lietuvos porinės dvivietės valtys (Milda Valčiukaitė su Donata Vištartaite ir Rolandas Maščinskas su Sauliumi Ritteriu) bei vienvietininkai Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Vienvietininkė Sonata Petrikaitė laimėjo sidabrą.

Moterų dviviečių porinio irklavimo finale prieš dvejus metus Kazanėje iškovotą čempionių titulą apgynė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Jos nuotolį nuplaukė per 6 min. 44,92 sek. ir artimiausias varžoves iš Ukrainos Daryną Verchogliad bei Jevgeniją Nimčenko aplenkė beveik 6 sek. – 6:50,45. Trečios finišavo baltarusės Tajana Klimovič ir Krystina Staraselec (6:53,19). Po pirmųjų 500 m į priekį pabėgo Lietuvos ir Ukrainos įgulos. Įpusėjus distancijai priekyje buvo lietuvaitės, o nuplaukus 1500 metrų, mūsiškių pranašumas jau siekė 4 sek. M. Valčiukaitė ir D. Vištartaitė per savo karjerą universiadoje laimėjo antrą aukso medalį.

Po merginų į startą stojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio analogiška vyrų dvivietė. Vyrai taip pat apgynė prieš dvejus metus iškovota universiados nugalėtojų titulą. R. Maščinskas su S. Ritteriu pirmavo visos distancijos metu ir 2 000 m nuplaukė per 6 min. 3,76 sek. Nuo lietuvių gerokai atsiliko lenkai Adamas Wicenciakas bei Dawidas Grabowskis (6:11,37) ir vokiečiai Timo Piontekas bei Timas Grohmannas (6:12,18). S. Ritteriui tai buvo pirmosios tokio lygo varžybos po traumos ir operacijos, kuri gegužę jam neleido dalyvauti Europos čempionate Lenkijoje.

Universiados debiutantas Žygimantas Gališanskis vienviečių vyrų varžybose įspūdingu stiliumi laimėjo aukso medalį. Jis distanciją nuplaukė per 6 min. 51,93 sek. ir sau už nugaros paliko italą Simonę Martini (6:52,42) bei olandą Koeną Metsemakersą (6:56,94). Lietuvis galingai startavo ir išsiveržė į priekį, tačiau vėliau sulėtino tempą. Likus plaukti 500 m Ž. Gališanskis buvo tik trečias, nuo S. Martini atsilikdamas beveik 3 sek. Tačiau ties finišu lietuvis surengė galingą spurtą ir išplėšė aukso medalį.

Ketvirtąjį aukso medalį Lietuvai iškovojo lengvo svorio vienvietininkė Lina Šaltytė. Europos čempionate ketvirtąją vietą užėmusi irkluotoja laimėjo pirmąjį karjeros medalį tokio rango varžybose. Lietuvė finišavo per 7 min. 25,7 sek. Sidabrą pelnė ukrainietė Natalija Dovgodko (7:29,46), bronzą - olandę Marloes Oldenburg (7:30,14).

18-metė studentų žaidynių debiutantė Sonata Petrikaitė lengvo svorio merginų vienviečių varžybose iškovojo sidabro medalį. Jos laikas - 7 min. 33,21 sek. Auksą laimėjo kinė Miao Wang (7:31,65), o trečia liko vokietė Carolin Franzke (7:35,49).