Iš čempionato - į olimpiadą

2012 08 29 8:15
Europos šešiolikmečių pirmenybėse bronzą iškovojęs T.Laurušas dabar titulo siekia pasaulio jaunių šachmatų olimpiadoje Stambule./LŽ archyvo nuotrauka

Čekijos sostinėje Prahoje pasibaigusiame Europos jaunųjų šachmatininkų čempionate puikiai pasirodė kaunietis Tomas Laurušas (ELO koeficientas 2402), šešiolikmečių vaikinų varžybose iškovojęs bronzos medalį.

T.Laurušas iškovojo šešias pergales, dvi partijas baigė lygiosiomis, vieną pralaimėjo ir, surinkęs 7 taškus iš 9 galimų, tik pagal papildomus rodiklius į priekį praleido Avitalį Boruchovskį (2415) iš Izraelio, šiam šachmatininkui atiteko sidabras. Po 7 taškus surinkę dar trys turnyro dalyviai išsirikiavo šalia prizininkų pakylos. Šios amžiaus grupės nugalėtoju tapo 8 taškus pelnęs lenkas Kacperas Drozdowskis (2350).

Kitas šioje amžiaus grupėje žaidęs lietuvis Tadas Vanagas (2067) surinko 5 taškus iš 9 galimų ir liko 34-as tarp 111 dalyvių. Iš viso šešiose amžiaus grupėse dalyvavo 21 Lietuvos šachmatininkas.

Jau vakar penki mūsų krašto atstovai Stambule startavo pasaulio jaunių (iki 16 metų) šachmatų olimpiadoje. Turkijoje Lietuvos garbę gina Europos jaunių čempionato bronzinis prizininkas T.Laurušas, Titas Stremavičius (2195, jis ką tik pasibaigusio Europos čempionato keturiolikmečių grupėje užėmė 15 vietą), T.Vanagas (2067), Žygimantas Svitojus (2002) ir Andrius Brazdžionis (1919). Iš viso šiame turnyre dalyvauja 39 valstybių komandos.

Vakar Stambule startavo ir pasaulio šachmatų suaugusiųjų olimpiada, kurioje Lietuvos garbę gina dvi rinktinės - vyrų ir moterų.