Iš Egipto - su puokšte trofėjų

2010 03 22 0:00
Iš Kairo E.Krungolcas grįžta su auskiniu laimikiu, D.Rimšaitė - su sidabriniu.
Nuotraukoas: ©"Lietuvos žinios", Alfredo Pliadžio

Egipto sostinėje Kaire surengtose šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės antrojo etapo varžybose lietuviai džiaugėsi fantastišku laimikiu.

Vyrų varžybų finale vakar triumfavo auksą iškovojęs Pekino žaidynių vicečempionas Edvinas Krungolcas ir sidabrą laimėjęs Justinas Kinderis. O šeštadienį moterų varžybose dar vieną sidabrinį prizą iškovojo Donata Rimšaitė.

Lėmė paskutiniai metrai.

Sekmadienį čempionas paaiškėjo po paskutinės rungties. Po trijų rungčių pirmavo egiptietis Omaras El Geziry. 23-ejų J.Kinderis buvo devintas, 25 metų Lietuvos atstovas Tomas Makarovas - dešimtas, o 37-erių E.Krungolcas - vienuoliktas. Lemiamų bendrų šaudymo ir bėgimo varžybų antrajame kilometre J.Kinderis ir E.Krungolcas tapo lyderiais. Paskutinįjį, trečiąjį, kilometrą jie bėgo visai šalia vienas kito. Ir tik finišo tiesiojoje, kai jau pirmavo Justinas, Jurijaus Moskvičiovo auklėtinis E.Krungolcas įveikdamas paskutinius metrus sugebėjo aplenkti komandos draugą 4,56 sekundės. Abu lietuviai finale buvo surinkę po 5588 taškus. Trečiąją vietą užėmė rusas Maksimas Kuznecovas (5564).

Vakar konkuravo 36 atletai, o atrankos varžybose penktadienį dalyvavo 74 penkiakovininkai.

Lėmė meistriškumas

Kita J.Moskvičiovo auklėtinė 22-ejų D.Rimšaitė šeštadienį finale surinko 5188 taškus ir tik 16 taškų nusileido varžybų nugalėtojai iš Rusijos Jevdokijai Gretčičnikovai (5204 taškai). Bronzos medalis įteiktas varžybų šeimininkei egiptietei Ayai Medany (5172 taškai).

D.Rimšaitei geriausiai sekėsi fechtavimo rungtis, kurioje ji, kaip ir J.Gretčičnikova, pelnė 1024 taškus ir abi pasidalijo pirmąją vietą. Plaukimo rungtyje Donata nesublizgėjo - užėmė 27 vietą (1028 tšk.), jojime buvo keturiolikta (1160 tšk.), o baigiamąjį akordą ji atliko puikiai - bendroje kroso ir šaudymo rungtyje užėmė antrąją vietą (1976 tšk.) ir pelnė sidabrą. Primename, kad 2008 ir 2009 metais D.Rimšaitė iškovojo Pasaulio taurę.

Kita mūsų šalies atstovė Julija Kolegova finale surinko 4940 taškų ir užėmė aštuntąją vietą. J.Kolegova atitinkamai buvo 13-ta (832 tšk.), 12-ta (1128 tšk.), 17-ta (1140) ir 12-ta (1840).