Iš Kinijos lietuviai grįžta be medalių

2011 08 01 0:00
JAV plaukimo žvaigždė M.Phelpsas Šanchajuje iškovojo septynis medalius.

Vakar Šanchajuje (Kinija) pasibaigusiame pasaulio plaukimo čempionate Lietuvos plaukikai liko be medalių.

Sekmadienį vyrų 4x100 m estafetėje kompleksiniu būdu Lietuvos kvartetas liko paskutinis, septynioliktas.

G.Titenis buvo šeštas

Matas Andriekus, Giedrius Titenis, Vytautas Janušaitis ir Mindaugas Sakalauskas trasoje sugaišo 3 min. 38,57 sek. ir nuo aštuntąją vietą užėmusių paskutiniais finalininkais tapusių Didžiosios Britanijos plaukikų atsiliko 2,38 sekundės.

Pernai pasaulio čempionate Romoje G.Titenis, plaukdamas 200 m krūtine, iškovojo bronzą. Šiemet jis toje pačioje rungtyje irgi pateko į finalą, tačiau finišavo šeštas - 2:11,07. Pasaulio čempiono auksą iškovojo vengras Danielis Gyurta - 2:08,41, antras buvo olimpinis čempionas japonas Kosuke Kitajima - 2:08,63), trečias - Vokietijos atstovas Christianas Vom Lehnas - 2:09,06.

26-asis M.Phelpso titulas

Net penkis aukso medalius Šanchajuje iškovojo amerikietis Ryanas Lochte'as. Paskutinę dieną jis apgynė čempiono titulą 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje - 4:07,13.

Paskutinį čempionato medalį iškovojo planetos rekordininkas JAV vyrų kvartetas, apgynęs titulą 4x100 m kompleksinio plaukimo estafetėje - 3:32.06. Ketvirtąjį aukso medalį šiose pirmenybėse pelnė 26-erių JAV plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas, jam tai jau 26-asis pasaulio čempiono titulas per karjerą. Be keturių aukso medalių, Šanchajuje M.Phelpsas iškovojo dar du sidabro bei vieną bronzos apdovanojimą.

Vyrų 1500 m laisvuoju stiliumi nuotolyje triumfavo naujuoju pasaulio rekordininku tapęs kinas Sunas Yangas - 14:34,14. Vyrų 50 m nugara rungtyje čempiono titulą apgynė pasaulio rekordininkas britas Liamas Tancockas - 24,50 sek. Vyrų 50 m laisvuoju stiliumi rungties čempiono titulą apgynė dėl teigiamo dopingo testo kaltintas ir prieš kelias dienas išteisintas 24-erių brazilas Cesaras Cielo (21,52 sek.).

Moterų 50 m distancijoje krūtine planetos čempionės titulą po ketverių metų susigrąžino amerikietė Jessica Hardy - 30,19 sek. Moterų 50 m laisvuoju stiliumi rungties auksą iškovojo švedė Therese Alshammar - 24,14 sek. Moterų 400 m kompleksinio plaukimo auksą iškovojo amerikietė Elizabeth Beisel - 4:31,78). Moterų 50 m peteliške rungties planetos čempione tapo olandė Inge Dekker - 25,71. Antrąjį čempionės titulą Kinijoje ir ketvirtąjį šių pirmenybių medalį iškovojo 16-metė amerikietė Melissa Franklin, ji užtikrintai laimėjo 200 m nugara rungtį - 2:05,10.Olimpinė čempionė iš Didžiosios Britanijos Rebecca Adlington pagaliau tapo ir 800 m laisvuoju stiliumi rungties pasaulio čempione - 8:17,51. Moterų kompleksinio plaukimo estafetės 4x100 m čempionių titulus po trylikos metų pertraukos susigrąžino JAV plaukikės - 3:52,36, jos finale aplenkė praėjusių pirmenybių nugalėtojas kines (3:55,61) ir olimpines čempiones australes (3:57,13).