Iš "Kremliaus taurės" – su sidabru

2013 06 17 6:00
Kombinuotoje rungtyje L.Asadauskaitei pritrūko sekundės, kad pasivytų lyderę.  Pentathlon.org nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtose šiuolaikinės penkiakovės varžybose "Kremliaus taurė" olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė iškovojo sidabro medalį.

Kitas Londono žaidynių dalyvis Justinas Kinderis į Lietuvą grįžta tuščiomis – tarp 24 dalyvių jis užėmė devintąją vietą.

Moterų varžybose irgi startavo 24 atletės. Jevgenijaus Kliosovo auklėtinė 29-erių L.Asadauskaitė surinko 5264 taškus ir tik 4-iais (1 sekunde) atsiliko nuo nugalėtojos titulą iškovojusios Londono žaidynių bronzinės prizininkės iš Brazilijos Yane's Marques (5268). Trečiąją vietą užėmė rusė Liudmila Kukuškina (5196). Nuo 2011-ųjų Rusijai atstovaujanti Lietuvoje trenerio Jurijaus Moskvičiovo išugdyta Donata Rimšaitė liko keturiolikta (4888 taškai).

L. Asadauskaitė fechtavimo rungtyje buvo ketvirta (960 tšk.), plaukimo – keturiolikta (1104), jojimo – šešiolikta (1080), bėgimo ir šaudymo dvikovėje – antra (2120).

Sekmadienį vykusias vyrų varžybas laimėjo rusas Ilja Frolovas (5764 tšk.), sidabras atiteko kitam Rusijos atletui Aleksandrui Lesunui (5740), bronza – vengrui Robertui Kaszai (5724).

Devintąją vietą "Kremliaus taurės" varžybose užėmęs 26-erių J.Kinderis surinko 5520 taškų. Fechtavimo rungtyje jis buvo devintas (840 tšk.), plaukimo – penkioliktas (1260), jojimo – keturioliktas (1100), kombinuotoje - šeštas (2320).

Tai buvo vienas pasirengimo Europos čempionatui etapų. Senojo žemyno pirmenybės vyks liepos 11-17 dienomis Lenkijoje.