Iš Olandijos - tuščiomis

2008 12 01 0:00

Lietuvos moterų rankinio rinktinei nepavyko prasibrauti į kitą pasaulio čempionato atrankos varžybų etapą.

Olandijos Emeno mieste vykusiame šešių rinktinių atrankos turnyre lietuvės vakar lemiamose rungtynėse privalėjo įveikti šeimininkių rinktinę, tačiau patyrė skaudų pralaimėjimą.

Po pergalių prieš Čekiją ir Didžiąją Britaniją penktadienį Lietuvos rankininkės rezultatu 45:33 (24:15) nugalėjo grupės autsaiderę Graikijos ekipą, tačiau šeštadienį 27:30 (11:15) turėjo pripažinti Turkijos rinktinės pranašumą.

Sekmadienį lietuvaitėms buvo būtina nugalėti Olandijos rinktinę. Maža to, pergalę reikėjo pasiekti bent 5 įvarčių skirtumu.

Deja, visos mūsiškių svajonės žlugo dar pirmoje rungtynių dalyje. Turnyro šeimininkės greitai pabėgo į priekį ir iki pertraukos susikrovė 9 įvarčių persvarą - 22:13. Antrajame kėlinyje Olandijos rankininkės išlaikė pranašumą ir nugalėjo rezultatu 37:27.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo 7 įvarčius įmetusi Rūta Latakaitė, po 5 kartus pasižymėjo Aušra Stankutė ir Lina Abramauskaitė 4 - Laima Bernatavičiūtė.

Nugalėtojoms net 10 įvarčių pelnė Maura Visser. Būtent olandės užėmė pirmąją vietą grupėje ir toliau tęs kovą dėl kelialapio į pasaulio pirmenybes.

Kitose sekmadienio rungtynėse Didžioji Britanija 25:23 pranoko Graikiją, o Turkija 27:26 įveikė Čekiją.

Turnyre antros liko turkės, lietuvaitėms atiteko trečioji vieta.