Iš pasaulio čempionato – be medalių

2016 05 31 6:00
Lietuvos duetui – Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei ir Justinui Kinderiui – nerpavyko susigrąžinti mišrių estafečių pasaulio čempionų titulo. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate geriausiai pasirodė šalies rinktinės lyderė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Moterų varžybų finale per žingsnį nuo medalio liko ketvirtąją vietą užėmusi Londono olimpinė čempionė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, o Gintarė Venčkauskaitė tarp 36 dalyvių liko devyniolikta.

Po plaukimo rungties Laura buvo 28-a. Fechtavimosi varžybose ji laimėjo 19 dvikovų iš 35 ir bendrojoje įskaitoje pakilo į 16 vietą. Jojimo rungtyje Lauros valdomas žirgas Prazdnikas nešoko per vieną kliūtį, taip buvo uždirbta 10 baudos taškų, tačiau laiko limitą vilnietė viršijo 15 sek. ir iš viso pelnė tik 275 taškus. Po trijų rungčių lietuvė buvo 21 vietoje (768 taškai). Tai reiškė, kad paskutinės – kombinuotosios bėgimo ir šaudymo – rungties starte olimpinė čempionė į trasą pajudės 70 sek. vėliau nei lyderė vengrė Sarolta Kovacs. Kombinuotojoje rungtyje Laura atidavė visas jėgas ir joje tvirtai užėmė pirmąją vietą. Paskutinio rato metu lietuvė šoktelėjo į ketvirtąją vietą, tačiau pakilti į prizininkų trejetą nepavyko.

Pajėgiausia Lietuvos penkiakovininkė finale iš viso surinko 1368 taškus ir į priekį užleido tik čempione tapusią vengrą S. Kovacs (1386), sidabrą iškovojusią prancūzę Elodie Clouvel (1374) ir bronzą laimėjusią vokietę Lena Schoneborn (1373).

Tuo metu G. Venčkauskaitė po plaukimo varžybų buvo trisdešimta, po fechtavimosi rungties užėmė 35 poziciją, o po jojimo varžybų pakilo į 30 vietą. Kombinuotojoje rungtyje Gintarė taip pat pasirodė įspūdingai: tik 8 taškais pralaimėjo L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei. To užteko iš viso surinkti 1332 taškus ir bendrojoje įskaitoje pakilti į 19 vietą.

Vyrų varžybų finale dalyvavęs vienintelis lietuvis Justinas Kinderis užėmė aštuntąją vietą. Plaukdamas jis pasidalijo 28 ir 29 vietą. Po fechtavimosi varžybų Justino sąskaita išaugo iki 558 taškų. Tai leido bendrojoje įskaitoje pakilti į 7 vietą. Laipteliu aukščiau mūsiškis pakilo po jojimo varžybų. Deja, savo mėgstamoje – kombinuotojoje – rungtyje J. Kinderiui pozicijos pagerinti nepavyko. Antrojo apsilankymo šaudykloje metu vilniečiui nesisekė šaudyti, buvo prarasta keletas pozicijų ir smuktelėta į aštuntąją vietą. Iš šios pozicijos vėliau išsikapstyti ir nebepavyko. Bendrojoje įskaitoje Justinas surinko 1487 taškus.

Pasaulio čempionu tapo prancūzas Valentinas Belaud, finale surinkęs 1514 taškų. Jis aplenkė prizininkais tapusius rusą Aleksandrą Lesuną (1510) ir korėjietį Jinwą Jungą (1504).

Pasaulio čempionatas baigėsi mišrių estafečių varžybomis. Jose nesėkmingai pasirodė J. Kinderio ir L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės duetas. Per jojimo rungtį Laura jodama žirgu Ivolga ir šokdama per antrąją kliūtį krito, o Justinas pelnė vos 253 taškus iš 300 galimų. Taip lietuviai smuktelėjo į 14 vietą, todėl bėgimo ir šaudymo dvikovėje nusprendė nestartuoti. Priminsime, kad prieš dvejus metus šis Lietuvos duetas tapo mišrių estafečių varžybų pasaulio čempionais. Šių metų pasaulio čempionais tapo Rusijos atstovai A. Lesunas ir Donata Rimšaitė (1509 tšk.), sidabras atiteko kinams Jiahao Hanui ir Xiaonan Zhang (1488 tšk.), bronza džiaugėsi baltarusiai Ilja Palazkovas ir Anastasija Prokopenka (1474 taškai).