Iš pasaulio čempionato - su dviem medaliais

2011 03 28 0:00
Geriausia Lietuvos sportininkė S.Krupeckaitė iškovojo sidabro medalį.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotrauka

Lietuvos treko dviratininkės vakar Olandijos Apeldorno mieste pasibaigusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Sidabrą asmeninėje sprinto rungtyje pelnė geriausia Lietuvos sportininkė Simona Krupeckaitė. Atkaklioje kovoje dėl aukso 28 metų S.Krupeckaitė rungėsi su Anna Meaers iš Naujosios Zelandijos ir pralaimėjo varžovei rezultatu 0:2.

Atrankoje lietuvė 200 m įveikė per 11,291 sek. ir užėmė penktąją vietą. Šešioliktfinalyje Simona įveikė olandę Yvonnę Hugenaar, aštuntfinalyje buvo pranašesnė prieš australę Kaarlę McCulloch, o ketvirtfinalyje po atkaklios ir permainingos kovos 2:1 įveikė kinę Shuang Guo. Į finalą Lietuvos dviratininkė pateko pusfinalyje 2:1 įveikusi Olgą Panariną iš Baltarusijos.

Sprinto rungties bronza atiteko čempionės titulą praradusiai Didžiosios Britanijos atstovei Victoriai Pendleton, kuri prieš O.Panariną laimėjo rezultatu 2:0.

Gintarė Gaivenytė sprinto kvalifikacijoje sugaišo 11,736 sek. ir tarp 27 dalyvių buvo 22-a, o šešioliktfinalyje pralaimėjo ukrainietei Liubovei Šulikai.

Pasaulio čempionato bronzos medalį trečius metus iš eilės iškovojo 24-erių Vilija Sereikaitė. Asmeninių persekiojimo lenktynių mažajame finale Lietuvos dviratininkė 3000 m distanciją įveikė per 3 min. 37,643 sek. ir net 2,495 sek. aplenkė ketvirtojoje vietoje likusią Naujosios Zelandijos sportininkę Jaimę Nielsen.

Planetos čempione ketvirtą kartą tapo amerikietė Sarah Hammer (3:32,933), finale aplenkusi kitą Naujosios Zelandijos atstovę Alison Shanks (3:33,229).

Kita šios rungties kvalifikacinėse varžybose startavusi lietuvė Eglė Zablockytė sugaišo 3 min. 55,130 sek. ir tarp 16 dalyvių liko keturiolikta.

Fiasko keirino rungtyje sekmadienį patyrė abi Lietuvos dviratininkės. Jos nepateko tarp dvylikos dalyvių, kovojusių dėl medalių. Pirmajame etape čempionės titulą gynusi S.Krupeckaitė pralaimėjo vokietei Kristinai Vogel bei Fatehah Mustaphai iš Malaizijos ir pirmajame važiavime liko trečia, o G.Gaivenytė ketvirtajame važiavime finišavo tik šešta. Nepavyko lietuvėms ir paguodos varžybose, per kurias S.Krupeckaitė į kitą etapą praleido baltarusę O.Panariną, o G.Gaivenytė turėjo pripažinti kubietės Lisandros Guerros Rodriguez greitį.