Iš Pekino - su kukliu kraičiu

2008 09 19 0:00

Užvakar Kinijoje pasibaigusiose Pekino parolimpinėse žaidynėse Lietuvos rinktinė su dviem medaliais bendrojoje komandų įskaitoje su Serbija pasidalijo 56-ąją vietą.

Vakar į Lietuvą parskridę mūsų šalies parolimpiečiai grįžo su dviem sidabro medaliais. Juos iškovojo rutulio stūmikė Aldona Grigaliūnienė ir golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė. Su dviem medaliais Lietuva bendrojoje komandų įskaitoje kartu su Serbija pasidalijo 56-ąją vietą. Iš šių metų parolimpinių žaidynių Lietuvos sportininkai grįžo su kukliausiu kraičiu - dviem medaliais. Prieš ketverius metus Atėnuose džiaugėmės 7 medaliais, tiek pat jų iškovota ir 1992 metais Barselonoje. 2000-aisiais Sidnėjuje tenkintasi trimis prizinėmis vietomis. O daugiausia apdovanojimų lietuviai laimėjo 1996 metais Atlantos parolimpinėse žaidynėse - net 11 medalių.

Kaimynė Latvija šiemet iškovojo vieną aukso bei du sidabro medalius ir užėmė 45-ąją vietą, o vienintelį medalį - bronzos - pelniusi Estija 69-ąją poziciją pasidalijo su dar septyniomis šalimis.

Neginčytina lydere komandų įskaitoje tapo žaidynių šeimininkė Kinijos rinktinė, ji iškovojo net 211 medalių - 89 aukso, 70 sidabro ir 52 bronzos. Antra - Didžiosios Britanijos sportininkų delegacija, jos sąskaitoje 102 medaliai - 42 aukso, 29 sidabro, 31 bronzos. Trečiojoje pozicijoje atsidūrė JAV olimpiečiai, kurių kraitėje 99 medaliai - 36 aukso, 35 sidabro, 28 bronzos.

Iš viso Pekino parolimpinėse žaidynėse medalius iškovojo 76 šalių atletai.