Išdraskytos rankininkų rinktinės fiasko

2008 01 04 0:00

Sporte atsitiktinumai nedažni. Dirbtinai atjauninta Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 2009 metų pasaulio čempionato atrankos turnyrą pradėjo gėdingai - Panevėžyje 29:30 (13:17) pralaimėta suomiams, kurie net nepriskiriami prie Europos rankinio vidutiniokų.

Nacionalinėms komandoms atstovauja pajėgiausi sportininkai, bet šalies vyrų rankinio rinktinėje situacija susiklostė visiškai kitokia - komandoje nėra stipriausių šalies rankininkų iš užsienio klubų. Vytenio Andriukaičio vadovaujama šalies rankinio federacija (LRF) pernai rankininkams pasiūlė patiems susimokėti ... už atvykimą į rinktinę. Atrodo, kad tada kilusio konflikto net nebandyta užglaistyti. Nutarta 2009 metų pasaulio pirmenybių atrankos ciklui rinktinės pagrindą sudaryti iš šalies klubuose rungtyniaujančių rankininkų.

Eksperimentas baigėsi fiasko. Dabartinių rinktinės rankininkų žaidimas per varžybas su suomiais buvo padrikas, lėtas, o komandos gynyba priminė kiaurą maišą.

Prieš lėtaeigius lietuvius tarsi ant sparnų skraidantys greiti suomiai pirmavo nuo pirmos varžybų minutės. Jau 9-ą min. varžovai įgijo trijų įvarčių persvarą (5:2), kurią vėliau padidino, o pirmąjį kėlinį laimėjo keturiais įvarčiais (17:13).

Per pirmąsias antro kėlinio minutes atgijo viltis, kai Suomijos rankininkų persvara buvo sumažinta perpus (17:15), bet varžovai vėl spurtavo ir 43 min. jau pirmavo 24:17. Rungtynių pabaigoje aktyvi lietuvių gynyba pavargusius svečius akivaizdžiai išmušė iš vėžių, bet mūsų šalies komandai pristigo laiko, kad būtų išvengta pralaimėjimo.

LRF tik rungtynių su suomiais dieną pasirašė sutartį su treneriu Migliumi Astrausku, jis nacionalinei rinktinei turėtų vadovauti iki 2012 metų olimpinio ciklo pabaigos.

"Išbandėme įvairias gynybos sistemas, tačiau komandai stigo susižaidimo. Patys nepelnydavom lengvų įvarčių, o suomiai per savo kontratakas kamuolį į mūsų vartus siuntė ne kartą. Jauni rinktinės žaidėjai atrodė išsigandę, padarė net 15 klaidų. Tačiau pasirinkimo nebuvo, žaidė tie, kurie galėjo", - po pralaimėjimo suomiams tvirtino M.Astrauskas.

Šeštadienį Lietuvos rankininkai atsakomąjį mačą žais Suomijoje. Šioje atrankos grupėje dar rungtyniaus Bosnijos ir Hercegovinos rankininkai. Su jais mūsų šalies reprezentantai per pirmąsias varžybas sausio 16-ąją kovos išvykoje, o atsakomasis mačas sausio 19 d. vyks Vilniaus "Siemens" arenoje. Į 2009 metų pasaulio čempionato kitą atrankos etapą pateks tik grupės nugalėtojas.