Įsibėgėjusių lietuvių kelyje - prancūzai

2009 07 07 0:00
Per rungtynes su egiptiečiais lietuvių gretose rezultatyviausias buvo G.Bertašius.

Naujojoje Zelandijoje vykstančiame pasaulio jaunių (vaikinų iki 19 metų) krepšinio čempionate pergalingai antrojo etapo kovas vakar pradėjo mūsų šalies rinktinė.

Vitoldo Masalskio treniruojama Lietuvos devyniolikmečių komanda E grupės pirmosiose rungtynėse 94:73 (27:25, 15:15, 28:11, 24:22) nugalėjo Egipto krepšininkus. Tai buvo jau trečia lietuvių pergalė šiame čempionate.

Pirmas kėlinys buvo labai permainingas - iš pradžių pirmavo mūsiškiai, vėliau varžovai spurtavo ir išsiveržė į priekį. Ir tik ketvirčio pabaigoje pataikęs tritaškį D.Motiejūnas vėl išvedė komandą į priekį - 27:25. Antras kėlinukas buvo nebe toks rezultatyvus, jo pabaigoje, kaip ir pirmame ketvirtyje, lietuviai į priekį išsiveržė po taiklaus tritaškio - šį kartą jo autorius buvo G.Bertašius - 42:40.

Po didžiosios pertraukos treneris V.Masalskis jau galėjo lengviau įkvėpti - jo auklėtiniai po penkių aikštelėje praleistų minučių pirmavo 59:42. Vėliau dar padidino skirtumą - 65:44, o pasibaigus trečiam kėliniui rezultatas buvo 70:51. Paskutiniame ketvirtyje stebuklų nebuvo - Egipto rinktinę Lietuvos krepšininkai nugalėjo 21 taško skirtumu - 94:73.

Lietuvos komandoje rezultatyviausias buvo Gediminas Bertašius - 24 taškai (tritaškiai 4/6). Donatas Motiejūnas pelnė 16 (10 atk. kam.), Gediminas Orelikas - 14, Dovydas Redikas - 11, Vytenis Čižauskas (10 rez. perd.), Tadas Padegimas ir Tautvydas Šležas - po 7, Matas Sapiega - 3, Adomas Drungilas ir Eimantas Bendžius - po 2, Rokas Jukonis - 1. Egipto rinktinei daugiausia taškų pelnė Amro Sherifas Mohamedas Abdelhalimas - 26 (9 atk. kam.).

Šiandien Lietuvos rinktinė susikaus su Prancūzijos krepšininkais, kurie pirmadienį apmaudžiai pralaimėjo Puerto Riko komandai - 89:90.

Dar vienas E grupės susitikimas - JAV ir Graikijos rungtynės - baigėsi amerikiečių pergale - 85:69.