Įsimintinas Agnės Sereikaitės sezonas

2015 03 17 6:00
1000 m rungties B finale Agnei Sereikaitei (dešinėje) pavyko aplenkti perpus trumpesniame nuotolyje triumfavusią kinę Kexin Fan. Reuters/Scanpix nuotrauka

Paskutinėse ir svarbiausiose sezono varžybose – greitojo čiuožimo trumpuoju taku pasaulio čempionate Maskvoje – lietuvė Agnė Sereikaitė medalio nepasiekė, tačiau pagerino asmeninį rezultatą, 1000 m nuotolyje užėmė septintąją vietą.

Iki tol aukščiausias dvidešimtmetės A. Sereikaitės rezultatas pasaulio čempionatuose buvo 12 vieta – tai Lietuvos čiuožėja pasiekė praėjusių metų pirmenybėse 1000 m nuotolyje. Maskvoje Agnė net dukart gerino savo statistiką. 500 m sprinto varžybose A. Sereikaitė užėmė aštuntąją vietą, o kitą dieną 1000 m rungtyje buvo septinta. Labiausiai Agnei nesisekė 1500 metrų nuotolyje – tarp 43 dalyvių ji liko 23-ia.

Planas įvykdytas

Paskutinę čempionato dieną, sekmadienį, Lietuvos sportininkė B finale (dėl 5-8 vietų) 1000 m nuotolį įveikė per 1 minutę 36,587 sekundės. Ji aplenkė šiose pirmenybėse 500 m distancijoje triumfavusią kinę Kexin Fan (1:36,852) ir užėmė septintąją vietą.

„Ketvirtfinalis vyko pagal planą, bet likus vienam ratui mane pastūmė kita čiuožėja. Teisėjai ją diskvalifikavo, o aš patekau į pusfinalį. Čia finišavau trečia ir patekau į B finalą. Žinojau, jog norėdama patekti tarp 12 geriausių pasaulio čiuožėjų bendrojoje įskaitoje finale turėjau finišuoti mažiausiai trečia. Tai ir padariau“, – savo pasirodymu Rusijos sostinėje džiaugėsi A. Sereikaitė.

Bendrojoje pasaulio čempionato įskaitoje, surinkusi 3 įskaitinius taškus, mūsų čiuožėja užėmė dvyliktąją vietą.

1000 m nuotolyje aukso medalį iškovojo korėjietė Minejong Choi (1:32,730), sidabras atiteko britei Elisei Christie (1:32,730), bronza – pasaulio čempionei 1500 nuotolyje italei Ariannai Fontanai (1:33,903).

Nespėjo sutvarkyti pačiūžų

Varžydamasi 500 m nuotolyje didžiausią staigmeną Agnė pateikė per antrąjį ketvirtfinalio čiuožimą - ji atsiliko tik nuo 2011 ir 2012 metų pasaulio čempionės K. Fan ir pateko tarp aštuonių pajėgiausių šios rungties atlečių. Už Lietuvos čiuožėjos nugaros liko tris aukso medalius praėjusiose pirmenybėse iškovojusi ir penktąją vietą 500 m nuotolyje užėmusi korėjietė Suk Hee Shim (43,586 sek.) bei kanadietė Kim Boutin (43,789 sek.).

Pirmajame pusfinalio čiuožime lietuvė (51,530 sek.) liko ketvirta ir kovą tęsė B finale dėl 5-8 vietų. Čia A. Sereikaitė nuotolį įveikė per 45,005 sek. ir į priekį praleido visas tris varžoves.

„Pusfinalyje startavau iš pirmos pozicijos ir iškart įsiveržiau į priekį, – komentavo A. Sereikaitė. – Likus 3 ratams iki finišo įvyko kontaktas su kita čiuožėja, buvo sutrenktas pačiūžos peilis. Dėl to nebegalėjau išsukti posūkių, privalėjau pasiduoti ir toliau startuoti finale B. Deja, bet per trumpą tarpą tarp startų neužteko laiko tinkamai sutvarkyti pačiūžų“, – dėl nelemto incidento kiek išgyveno sportininkė.

500 m sprinto varžybų čempionės titulą po trejų metų pertraukos susigrąžino kinė K. Fan (43,866 sek.). Sidabras, kaip ir prieš metus Kanadoje, atiteko britei E. Christie (44,139 sek.), o bronzą iškovojo A. Fontana (53,723 sek.).

Mėgaujasi tuo, ką daro

„Sezonas baigėsi! – po planetos pirmenybių sakė A. Sereikaitė. – Laikas pailsėti, nes netrukus pradėsiu rengtis naujam sezonui.“

Šis sezonas dvidešimtmetei Lietuvos čiuožėjai buvo išties sėkmingas. Sausio pabaigoje Agnė pirmą kartą šalies istorijoje pelnė medalį Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate. Olandijoje vykusiose pirmenybėse mūsiškė iškovojo bronzą 1000 m rungtyje. Vasario 7-ąją pasaulio taurės etape 1500 m rungties finale lietuvė iškovojo bronzos medalį. Tai taip pat buvo pirmas tokios prabos laimikis tokio lygio varžybose. Tą patį mėnesį lietuvė žiemos universiadoje taip pat iškovojo bronzos medalį, tik šįkart – 500 m rungtyje. Tai buvo antrasis A. Sereikaitės medalis žiemos universiadose. Prieš dvejus metus Trentine (Italija) ji taip pat iškovojo bronzą 500 m distancijoje.

„Mums, čiuožėjams, greitasis čiuožimas yra ne tik sportas, tai aistra ir gyvenimo būdas. Niekada neužsibrėžiu jokių tikslų. Noriu mėgautis tuo, ką darau, ir kiekvieną dieną eidama miegoti pasakyti sau: tu šiandien padarei viską, atidavei visą save, tęskime rytoj. Tai man padeda nenuleisti rankų ir toliau tobulėti kaip sportininkei“, – savo profilyje feisbuke parašė A. Sereikaitė.