Ispanai paskandino rusų laivą

2008 06 28 0:00
Ispanai neleido įsibėgėti Europos čempionate sužibusiam Rusijos rinktinės lyderiui A.Aršavinui (dešinėje).

Ketvirtadienį lyjant smarkiam lietui Vienos "Ernst-Happel" stadione antrosiose Europos futbolo čempionato pusfinalio rungtynėse Ispanijos ekipa 3:0 (0:0) sutriuškino pirmą kartą taip aukštai iškopusią Rusijos komandą.

Prieš pusfinalį nei rusai, nei ispanai nebuvo linkę sureikšminti pirmųjų tarpusavio rungtynių rezultato šiame čempionate. Jas ispanai laimėjo 4:1. Daugiausia kalbėta apie neįtikėtinus Rusijos rinktinės žaidimo pokyčius. Bet mačo rezultatas parodė, kad rusų kreiseris dar neprilygsta ispanų "Nenugalimajai armadai".

Ispanų taktikos triumfas.

Nuo pat rungtynių pradžios ispanai leido suprasti, kad žaidimo sąlygas diktuos jie, o ne Rusijos ekipa. Sutankinta ispanų gynyba ir mobili saugų linija nepaliko erdvės Romano Pavliučenkos manevrams. Be kamuolio tarp augalotų ispanų blaškėsi ir nedidukas Andrejus Aršavinas. Pirmajame kėlinyje rusai dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau jo ridenimas savo aikštės pusėje pavojaus ispanų vartų saugumui nekėlė. Ispanijos ekipos gynėjai sėkmingai susitvarkė ir su pavojingais rusų reidais aikštės kraštais - Jurijus Žirkovas ir Aleksandras Aniukovas buvo priversti darbuotis gynyboje, o keli mėginimai aktyviau pasireikšti puolime buvo efektingai neutralizuoti.

Puolime ispanai pasikliovė savo žaidėjų individualiu meistriškumu. Tiesa, pirmajame kėlinyje rusų gynėjams pavyko sėkmingai išspręsti ispanų puolėjų Fernando Torreso ir Davido Villos galvosūkius, tačiau antrojo pradžioje praleistas įvartis sugriovė rusų gynybos įtvirtinimus.

Lemtingi keitimai

Pirmajame kėlinyje ispanų treneris Luisas Aragonesas atliko "priverstinį" keitimą - vietoje traumą patyrusio rezultatyviausio komandos žaidėjo D.Villos išleido saugą Cescą Fabregasą. Antrajame kėlinyje jaunasis ispanas puikiai organizavo žaidimą aikštės viduryje ir dviem tiksliais perdavimais prisidėjo prie Rusijos ekipos sutriuškinimo.

Antrojo kėlinio pradžioje greita ispanų ataka baigėsi tiksliu Rusijos baudos aikštelėje pamiršto saugo Xavi Hernandezo smūgiu. Likusį laiką ispanai tiesiog mėgavosi žaidimu, ilgai kontroliuodami kamuolį ir išnaudodami į puolimą patraukusių Rusijos žaidėjų klaidas gynyboje. Lietaus permerktoje aikštėje žibėję ispanai dar su kartus patikrino Igorio Akinfejevo ginamų vartų tinklo tvirtumą po C.Fabregaso perdavimų pasižymėjo F.Torresą pakeitęs puolėjas Danielis Guiza, o galutinį tašką padėjo saugas Davidas Silva. Nors rusai kovojo su pasmerktųjų ryžtu, nedaug darbo šiose rungtynėse turėjęs ispanų vartininkas Ikeras Cassilasas dvikovos pabaigoje atrėmė vienintelį tikslų Deniso Syčiovo smūgį. Ir į finalą ant pozityvių įspūdžių bangos išplaukė ispanų laivynas. Ketvirtadienį savo žaidimo neatradusiems Rusijos futbolininkams beliko guostis bronziniais apdovanojimais ir svajoti apie būsimas pergales.

Rytoj Vienoje vyksiančiame finale Ispanija susitiks su Vokietija, kuri pirmajame pusfinalyje 3:2 palaužė Turkiją.

Trenerių komentarai

Po pergalės Ispanijos rinktinės treneris L.Aragonesas negailėjo gerų žodžių savo žaidėjams: "Iš pradžių žaidėme tokį futbolą, koks patinka rusams - tolimi perdavimai puolėjams ir pan., bet paskui pradėjome atsakingiau elgtis su kamuoliu. Sugebėjome ne tik apsiginti, bet ir sėkmingai užpulti. Žinojome: jei padidinsime rungtynių spartą ir pirmi įmušime įvartį, mūsų varžovams bus nelengva. Taip ir nutiko. Kai rusai mėgino atakuoti, mes sėkmingai kontroliavome kamuolį ir puikiai kontratakavome. Dabar mūsų laukia sunkios rungtynės su Vokietija. Prieš čempionatą žinojome, kad galime daug pasiekti. Niekada nepraradome tikėjimo savimi."

Rusijos ekipos strategas olandas Guusas Hiddinkas pripažino, kad jo komanda dėsningai pralaimėjo stipresniems varžovams. "Pirmajame kėlinyje ir antrojo pradžioje mes sėkmingai kovojome su ispanais, bet vėliau žaidėjai pavargo ir nebespėjo paskui labai protingai žaidusius varžovus. Ispanai pademonstravo puikų pozicinį žaidimą. Jie ne tik gerai perdavinėjo kamuolį, bet ir turėjo pakankamai jėgų ir sugebėjimų tiksliai smūgiuoti į mūsų vartus. Nemėgstu pralaimėti, bet manau, kad šiame turnyre pasirodėme labai sėkmingai. Tiesiog šiandien ispanai buvo stipresni ir nusipelnė pergalės."

STATISTIKA:

Rusija - Ispanija 0:3 (0:0). 50 min. Xavi Hernandezas, 73 min. Danielis Guiza, 82 min. Davidas Silva. Teisėjas Frankas De Bleeckere (Belgija).