Ispanija vis dar geriausia pasaulyje

2013 03 28 7:53
Po pergalingo smūgio ispanas Pedro kūlversčiais įlėkė į prancūzų vartus./AFP/Scanpix nuotrauka

Tai - ne subjektyvus požiūris, o tvirta Prancūzijos futbolo rinktinės trenerio Didier Deschamps'o nuomonė.

Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės varžosi toje pačioje pasaulio čempionato atrankos varžybų I grupėje. Negailestinga varžybų sistema reglamentuoja, kad tiesioginį bilietą į kitų metų planetos pirmenybes Brazilijoje gaus tik grupės nugalėtojai. Antrąją vietą užėmusiai komandai dėl tokios privilegijos teks pakovoti atkrintamosiose rungtynėse.

Antradienio vakarą šios rinktinės susikibo Paryžiuje. Prieš rungtynes Prancūzija turėjo 10 taškų, Ispanija - 8. Lygiosios tenkino prancūzus, tačiau prie sienos priremti pasaulio ir Europos čempionai pademonstravo tvirtą charakterį. Pedro įvartis 55 minutę lėmė Ispanijai pergalę 1:0, ir ji tapo I grupės lydere.

Pedro pasižymėjo efektingai. "Barcelonos" klube žaidžiantis saugas pats pradėjo greitą ispanų ataką, perdavė kamuolį į kraštą Nacho Monrealiui, paskui sulaukė perdavimo ir jau krisdamas iš arti nuginklavo prancūzų vartininką Hugo Llorisą.

Per likusį dvikovos laiką "Les Bleus" ("mėlynieji" - aut.) šturmavo čempionų vartus, tačiau vartininkas Victoras Valdesas savo tvirtovę gynė nepriekaištingai. Jėgų Prancūzijos rinktinei nepridėjo ir karštakošis 20 metų gynėjas Paulis Pogba. Jis per vienos minutės intervalą įspyrė į nugarą Xabi Alonso, paskui užmynė čiurną Xavi, gavo dvi geltonąsias korteles ir 79 minutę paliko komandą kautis mažuma.

"Kartais mes žaidėme labai gerai kaip komanda ir turėjome nemažai progų įmušti. Bet netekę P.Pogbos praradome teritorinę persvarą, nes kautis prieš ispanus mažuma itin sunku. Vis dėlto nepamirškime, su kuo žaidėme - Ispanija tebėra geriausia komanda pasaulyje", - sakė D.Deschamps'as.

Progų išlyginti rezultatą turėjo saugai Franckas Ribery ir Jeremy Menezas, o puolamoji prancūzų artilerija ir vėl tylėjo. Puolėjas Karimas Benzema nesugebėjo pelnyti įvarčio rinktinei jau 11-ose rungtynėse iš eilės. Todėl kai D.Deschamps'as 82 minutę pakeitė K.Benzema, įnoringa Paryžiaus publika ėmė švilpti.

"Nenoriu teigti, kad man tai nerūpi. Bet jei žmonių pomėgis yra ateiti į stadioną tik pašvilpti, tai jau jų problema", - susikrimtęs kalbėjo K.Benzema. Puolėją kaipmat ėmė ginti ir D.Deschamps'as, ir komandos draugai, aiškindami, kad jis rinktinei atiduoda viską, ką gali. Prancūzijos futbolininkai su savo žiūrovais konfliktuoja nebe pirmą kartą. Kibirkščių būta ir kai prie nacionalinės komandos vairo stovėjo Raymondas Domenechas ar Laurent'as Blancas. Prancūzai niekuomet nevengdavo treneriams paaiškinti, kokią sudėtį parinkti, ar kokios odos spalvos žaidėjus kviesti į rinktinę.

Tuo metu Ispanijos rinktinės stovykloje tvyro daug šviesesnės nuotaikos. Ispanams nebeteks gręžiotis į kitus - tereikia rudenį nugalėti suomius, baltarusius, gruzinus, ir kelialapis į Braziliją bus jų rankose.

"Pergalė Paryžiuje buvo esminė šiame atrankos cikle", - pažymėjo Pedro.

Pasaulio čempionato atrankos turnyruose Ispanija nepralaimi jau 50 rungtynių iš eilės. Nuo pat 1993-iųjų kovo, kai Javiero Clemente treniruota komanda 0:1 suklupo Danijoje.