Įspūdinga lietuvių pergalė

2010 08 09 0:00
A.Bimbaitė (atakuoja), per ketvirtą kėlinį belgių krepšį drebinusi tritaškiais, svariai prisidėjo prie įspūdingos Lietuvos rinktinės pergalės.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Mūsų šalies moterų krepšinio rinktinė tarsi viesulas braunasi į kitų metų Europos čempionatą. Kvalifikaciniame atrankos turnyre Algirdo Paulausko auklėtinės vakar iškovojo trečią pergalę iš eilės.

Sekmadienį Kauno sporto halėje lietuvės 95:78 (16:21, 17:22, 28:18, 34:17) įveikė Belgijos ekipą ir žengė didžiulį žingsnį, siekdama patekti į 2011 metų Europos čempionatą. Mūsų rinktinė, iškovojusi trečiąją pergalę iš eilės, sustiprino A grupės lyderės pozicijas.

Per pirmus du kėlinius vakar Halėje šeimininkavo viešnios. Po dviejų kėlinių jos turėjo 10 taškų persvarą (43:33) ir atrodė, kad mūsiškėms gresia pirmoji nesėkmė. Bet mūsų krepšininkės taip nemanė. Per trečią kėlinį jos sugebėjo pavyti varžoves (61:61). O per ketvirtą kėlinį žiūrovams parodė nuostabų aukščiausio lygio spektaklį: Aušros Bimbaitės ir Rimos Valentienės tritaškiai, Eglės Staknevičienės rezultatyvūs viražai po krepšiu. Negalima išskirti vienos žaidėjos. Visa komanda kaip kumštis belges varė į neviltį ir artėjant finalinei sirenai kėlė sirgalius ant kojų. Antrojo kėlinio pabaigoje lietuvės, atsilikdamos 12 taškų (27:39), ketvirtojo pabaigoje turėjo jau 17 taškų pranašumą (92:75). Charakterį parodžiusios krepšininkės paskutines dešimt minučių laimėjo 34:17.

Rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė 4 tritaškius iš 7 įmetusi Aušra Bimbaitė. Jos sąskaitoje 17 taškų. 16 taškų ir 9 atkovotus kamuolius prie pergalės pridėjo Agnė Abromaitė.

Belgėms tai buvo pirmoji nesėkmė. Vakar A grupėje Olandijos krepšininkės 78:72 nugalėjo Kroatijos atstoves ir iškovojo pirmąją pergalę.

Dabar mūsų krepšininkių lauks dvejos rungtynės išvykoje. Rugpjūčio 11 dieną lietuvės žais Italijoje, o 17 dieną - Olandijoje. Kaune mūsų rinktinę pamatysime rugpjūčio 20 dieną per rungtynes su kroatėmis.

Lietuva - Belgija 95:78 (16:21, 17:22, 28:18, 34:17). Lietuva: A.Bimbaitė 17 tšk. (3-4/7), A.Abromaitė 16 (9 atk. kam.), E.Staknevičienė 15 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), S.Linkevičienė 13 (5 atk. kam.), V.Sipavičiūtė 10 (2-5/7), R.Valentienė 9 (3-3/5), M.Solopova 7, M.Sauliūtė ir D.Staugaitienė - po 3, G.Petronytė 2; Belgija: S.Leemans 16, K.Wambe 13 (7 rez. perd.), A.Wauters 12, L.Van Malderen (12 atk. kam.) ir A.Strubbe - po 10.