Įspūdingas aštuoniolikmečių derlius

2008 08 05 0:00
Nors čempionate triumfavo graikai, naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas lietuvis D.Motiejūnas (viduryje) - jis pateko ir į simbolinį penketuką.
FIBAeurope.com nuotraukos

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės šią vasarą raško įspūdingą derlių. Liepos pabaigoje Slovakijoje aštuoniolikmetės merginos tapo Europos čempionėmis, o sekmadienį Graikijoje mūsų šalies vaikinai iškovojo sidabro medalius.

Europos jaunių (iki 18 metų) krepšinio čempionato finale Vitoldo Masalskio treniruojama Lietuvos vaikinų rinktinė 50:57 turėjo pripažinti Graikijos bendraamžių pranašumą. Jie pirmąkart tapo čempionais.

Lietuvis - naudingiausias.

Naudingiausiu čempionato žaidėju išrinktas mūsų šalies atstovas - 210 centimetrų ūgio septyniolikmetis puolėjas Donatas Motiejūnas. Per finalo dvikovą iš lietuvių jis buvo rezultatyviausias - surinko 17 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Per šešerias Europos čempionato rungtynes D.Motiejūnas vidutiniškai pelnė 18,2 taško, 10,2 karto atkovojo kamuolį ir blokavo 1,8 metimo.

Donatas taip pat pateko į simbolinį čempionato penketuką. Į jį dar įtraukti du Europos čempionai - gynėjai Nikosas Pappasas ir Kostas Sloukas, Turkijos vidurio puolėjas Enesas Kanteras bei puolėjas Mario Delasas iš Kroatijos.

Medalių sieks ir pasaulio pirmenybėse

FIBA Europos prezidentas George'as Vassilakopoulosas Graikijos rinktinės kapitonui N.Pappasui įteikė nugalėtojų taurę.

"Dabar turime auksą ir tai mus nuteikia svarbiausioms ateinančių metų varžyboms, - apie kitąmet vyksiantį devyniolikmečių pasaulio čempionatą kalbėjo rinktinės kapitonas. - Ten taip pat sieksime medalių."

"Tai nuostabus jausmas, - pasibaigus finalo mačui džiūgavo Zisis Sarikopoulosas. - Mes puikiai gynėmės. Ir tai buvo raktas į aukso medalį." Krepšininkas per lemiamą dvikovą pelnė 8 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir blokavo net penkis lietuvių metimus. Beje, Z.Sarikopoulosas prieš metus taip pat buvo Graikijos aštuoniolikmečių rinktinės narys. Tąkart finale graikai nusileido serbams.

Nekrito iš toli

Rungtynės nebuvo rezultatyvios. Tai rodo, kokia nervinė įtampa tvyrojo per finalinę dvikovą. Po pirmų 5 minučių lietuviai pirmavo 6:0, o jų varžovai pirmus taškus pelnė tik sužaidę šešias minutes. Ketvirtą kėlinį graikai, laimėję atkarpą 6:0, įgijo 9 taškų pranašumą (51:42), o netrukus komandas skyrė jau dešimt taškų (52:42). Per likusias dvi minutes mūsiškių pastangos pasivyti varžovus buvo bergždžios.

Lietuvos krepšininkams ypač nesisekė atakuoti iš toli - iš 21 metimo kamuolys pasiekė tikslą tik du kartus (taiklumas - 9,5 proc.). Net 14 kartų kamuolį atkovojusiam 210 cm ūgio puolėjui Tautvydui Šležui krepšys buvo tarsi užrištas - jis pataikė tik vieną dvitaškį iš aštuonių ir vieną baudos metimą iš keturių.

Rezultatai

Finalas. Lietuva - Graikija 50:57 (11:6, 14:21, 13:16, 12:14). Lietuva: D.Motiejūnas 17 tšk. (2 - 8/17, 12 atk. kam.), K.Gaška 9, G.Bertašius 8, M.Kadzevičius 7, A.Pečiukevičius 4, T.Šležas 3 (2 - 1/8, 14 atk. kam.), G.Biruta 2; Graikija: K.Sloukas 16, N.Pappasas 14, K.Papanokolaou 10.

Dėl 3 vietos. Kroatija - Prancūzija 73:68.

Dėl 5 vietos. Ispanija - Serbija 89:85.

Dėl 7 vietos. Latvija - Rusija 71:69.

Dėl 9 vietos. Turkija - Izraelis 95:72.

Dėl 11 vietos. Italija - Ukraina 84:68.