LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Įspūdingas R. Federerio sugrįžimas

2017 07 18 6:00
Roger Federeris Vimbldone triumfavo aštuntą kartą, Garbine Muguruza - pirmą.
Roger Federeris Vimbldone triumfavo aštuntą kartą, Garbine Muguruza - pirmą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Anglijoje pasibaigusio atviro Vimbldono teniso čempionato vienetų varžybose nugalėjo šveicaras Roger Federeris ir ispanė Garbine Muguruza.

Vienetų varžybų nugalėtojai gavo po 2000 reitingo taškų ir 2,41 mln. eurų premijas. R. Federeris pasiekė Vimbldono rekordą ir aštuntą kartą karjeroje tapo šio turnyro čempionu. Tiek kartų triumfuoti šiame prestižiniame turnyre ant žolės dar niekam nebuvo pavykę.

Nepralaimėjo nė vieno seto

Vimbldono turnyro finale 3 reitingą turėjęs 35-erių R. Federeris 6:3, 6:1, 6:4 nugalėjo šeštą pasaulio raketę Mariną Čiličių. Pirmą kartą Vimbldono finale žaidžiantis kroatas mačo metu patyrė kojos traumą ir negalėjo kaip lygiavertis varžovas kovoti su jau 19 kartą Didžiojo kirčio turnyro čempionu tapusiu legendiniu Šveicarijos tenisininku. Nepaisydamas to, M. Čiličius baigė finalo susitikimą.

Roger Federeris Vimbldono turnyro čempionu tapo nepralaimėjęs nė vieno seto per septynis turnyro mačus.

Finale žiūrovai atkaklią kovą išvydo tik pačioje susitikimo pradžioje. Rezultatui esant 3:3, R. Federeris laimėjo šešis geimus iš eilės ir įgijo apčiuopiamą pranašumą prieš savo oponentą. M. Čiličius antrame sete atsilikdamas 0:3 išsikvietė gydytoją. Kroatijos tenisininku ėmė skaudėti pėdą.

M. Čiličius grįžo į kovą ir taupydamas jėgas po kiekvieno atmušto kamuoliuko bėgdavo prie tinklo. Bet tokia taktika norimų rezultatų nedavė.

R. Federeris tapo pirmuoju tenisininku, kuris prestižinį Vimbldono turnyrą laimėjo aštuonis kartus. Jis pagerino amerikiečio Pete'o Sampraso ir brito Williamo Renshaw rekordą – jie šį turnyrą buvo laimėję septynis kartus.

Šveicarijos teniso garsenybė pakartojo ir dar vieną daugiau nei 40 metų gyvavusį Vimbldono rekordą, kurį 1976 metais pasiekė švedas Bjornas Borgas. Šveicaras šio turnyro čempionu tapo nepralaimėjęs nė vieno seto per septynis turnyro mačus. O Vimbldono finale jis žaidė vienuoliktą kartą karjeroje.

„Laikyti trofėjų nepralaimėjus nė vieno prilygsta stebuklui. Dar pernai nebuvau tikras, kad kada nors žaisiu Didžiojo kirčio varžybų finale. O dabar džiaugiuosi aštuntu Vimbldono čempiono titulu. Tai fantastika. Jei nenustosi tikėti, gyvenime gali toli nueiti“, – džiaugėsi R. Federeris.

Beje, pernai šveicaras nusprendė praleisti antrą sezono dalį ir išsigydyti traumas. Šiemet pavasarį jis praleido visus turnyrus, kurie vyko ant grunto dangos.

„Man reikia nežaisti dar daugiau laiko. Tuomet sugrįžtu pajėgesnis“, – juokėsi šveicaras.

Kiti šio sezono favoritai Vimbldone iš varžybų pasitraukė gerokai anksčiau. Pirmoji pasaulio raketė britas Andy Murray ketvirtfinalyje pralaimėjo amerikiečiui Samui Querrey (24 reitingas). Pastarąjį pusfinalyje eliminavo M. Čiličius. Serbas N. Džokovičius (2) ketvirtfinalyje dėl traumos nebaigė kovos su čeku Tomašu Berdychu (11), šis kitoje kovoje pralaimėjo R. Federeriui. Ispanas Rafaelis Nadalis (4) buvo eliminuotas dar aštuntfinalyje, kai po 5 valandų kovos neatsilaikė prieš Liuksemburgo atstovą Gillesą Mullerį.

Garbine Muguruza.AFP/Scanpix nuotrauka

Antrasis titulas

Moterų varžybų finale 23-ejų ispanė G. Muguruza (14 reitingas) 7:5, 6:0 įveikė 37 metų amerikietę Venus Williams (10), kuri Vimbldone yra triumfavusi penkis kartus, bet pastarąjį kartą tai buvo padariusi dar 2008-aisiais.

G. Muguruza Didžiojo kirčio varžybų nugalėtoja tapo antrą kartą. Ispanijos tenisininkė pernai nugalėjo atvirose Prancūzijos pirmenybėse.

Finale ispanė vos išsigelbėjo pirmame sete, kai atsilikdama 4:5 sugebėjo laimėti geimą paduodant varžovei. Vėliau jai pavyko išplėšti pergalę pirmame sete, o antrame ji visiškai dominavo prieš varžovę.

G. Muguruzą treniruojanti buvusi garsi Ispanijos tenisininkė Conchita Martinez teigė, kad jos auklėtinė gali tapti pirmąja pasaulio rakete.

„Aš pati nugalėjau Vimbldone 1994-aisiais ir esu be galo laiminga dabar matydama savo auklėtinės triumfą. Neabejoju, kad G. Muguruza gali daugiau. Ji turi potencialo tapti pirmąja pasaulio rakete. Ir G. Muguruza tai įrodė aštuntfinalyje įveikdama dabartinę reitingo lyderę vokietę Angelique Kerber“, – tvirtino C. Martinez.

Dvejetų varžybose Vimbldone nugalėjo lenkas Lukoszas Kubotas ir brazilas Marcelo Melo bei rusės Jekaterina Makarova, Jelena Vesnina.

Vimbldono čempionatas buvo jau trečiasis šio sezono Didžiojo kirčio serijos turnyras. Ketvirtasis šių varžybų etapas vyks rugpjūčio pabaigoje Niujorke (JAV). Jame vienetų varžybose nugalėtojų titulą gins šveicaras Stanas Wawrinka ir vokietė A. Kerber.