Išsikvėpę "Šiauliai" guodėsi lygiosiomis

2008 10 16 0:00
Prieš pat finalinę sireną G.Vileita išprovokavo varžovų pražangą.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

"Šiaulių" krepšinio klubas pradėjo sezoną Europos taurės turnyre. Pirmąsias atrankos etapo rungtynes Lietuvos komanda namie su Stambulo "Galatasaray" iš Turkijos baigė lygiosiomis.

Po šių rungtynių šiauliečių nuotaika buvo dvejopa. Viena vertus, Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalininkai galėjo liūdėti, iššvaistę turėtą solidžią persvarą, antra vertus - gali džiaugtis, nes viskas galėjo baigtis dar liūdniau.

Efektinga pradžia.

Rungtynių šeimininkai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį - 8:2, 13:4. Prieš finalinę pirmo kėlinuko sireną tritaškį pataikė Andrius Šležas, ir "Šiauliai" įgijo 10 taškų persvarą - 23:13.

Antrame ketvirtyje Lietuvos komandos skirtumas tik augo. Kol "Galatasaray" krepšininkai ieškojo savojo žaidimo ir netaikliai svaidė kamuolį į krepšį, Šiaulių ekipa, 59 procentų mesdama dvitaškius, buvo nutolusi 18 taškų, o ilsėtis ji išėjo turėdama solidų 17 taškų pranašumą - 44:27.

Laiminga pabaiga

Po pertraukos rungtynių scenarijus apsivertė aukštyn kojomis. Turkai sparčiai ėmė vytis varžovus, o jų klampiai aikštės gynybai lietuviai nerasdavo priešnuodžių. Ketvirtame kėlinuke Milanas Gurovičius persvėrė rezultatą - 54:57. Toliau buvo dar blogiau - likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, "Galatasaray" nutolo dešimčia taškų - 63:73. O jau tada "Šiauliai" pakilo į lemiamą šturmą. Iš toli pataikė Gintaras Kadžiulis ir Gintautas Vileita, netrukus sėkmingai apsigynę šeimininkai ištirpdė svečių persvarą iki minimumo. Po dar vieno sėkmingo epizodo gynyboje paskutinėmis sekundėmis G.Vileita nuskubėjo į priekį ir, aidint finalinei sirenai, išprovokavo varžovų pražangą. Tačiau "Šiaulių" gynėjas realizavo tik vieną baudos metimą, išlygindamas rezultatą - 73:73.

Kadangi šiame varžybų etape bus skaičiuojamas bendras dviejų mačų rezultatas, pratęsimas Šiauliuose nebuvo žaidžiamas.

Pasigedo atsarginių indėlio

"Nors su įžaidėjo pareigomis gerai tvarkėsi ir G.Kadžiulis, ir G.Vileita, mums trūko traumuotojo Gedimino Maceinos. Jei jis būtų žaidęs, galėjome laimėti", - rungtynes vertino šiauliečių strategas Robertas Giedraitis.

"Tačiau dėl rezultato neliūdžiu. Vis tiek Turkijoje tektų kautis dėl pergalės, net jei būtume laimėję G.Vileitai sumetus abi baudas. Mums akivaizdžiai trūko atsarginių žaidėjų indėlio, nes pagrindiniai krepšininkai po pertraukos išsisėmė", - kalbėjo R.Giedraitis, prisiminęs, kad Šiaulių komandai šiose rungtynėse taškus pelnė tik šeši žaidėjai.

"Galatasaray" treneris Muratas Ozeyeras nesutiko, kad didesnius šansus žengti į kitą etapą jau turi jo komanda: "Kelialapį į kitą etapą gali lemti pergalė vos 1 taško skirtumu. Mes žaisime namie, tačiau tai bus mūsų pirmasis mačas savo aikštėje šį sezoną, todėl bijau, kad tai nepadarytų neigiamos įtakos."

Atsakomosios rungtynės vyks antradienį Stambule. Šios poros nugalėtojas pateks į antrąjį etapą, kur dėl kelialapio į pagrindines varžybas susigrums su Podgoricos "Budučnost" iš Juodkalnijos.

"Lietuviškos" pergalės

Kiti du klubai su lietuviais antradienį namie laimėjo Europos taurės turnyro rungtynes.

14 taškų atsargą prieš atsakomąjį mačą susikrovė Manto Česnauskio Slupsko "Energa Czarni" (Lenkija) klubas, jis savo aikštėje 76:62 (24:17, 22:17, 20:15, 10:13) nugalėjo Kazanės "Uniks" (Rusija) ekipą. Po 15 taškų nugalėtojams pelnė Demetricas Bennettas ir Jasonas Straightas, po 12 - Jackas Paulas Ingramas ir M.Česnauskis (žaidė 21 minutę).

Pergalę prieš Šolė "Basket" (Prancūzija) ekipą šventė ir Ramūno Butauto vadovaujama Rygos ASK (Latvija) komanda su Andriumi Mažučiu - 69:62 (16:25, 16:10, 21:11, 16:16). Lietuvis per 24 minutes nugalėtojams pelnė 14 taškų.

Kitų Europos taurės turnyro pirmojo kvalifikacinio etapo pirmųjų rungtynių rezultatai: Amsterdamo "MyGuide" (Olandija) - Železniko FMP (Serbija) 66:60; Gmundeno "Allianz Swans" (Austrija) - Tartu "Rock" (Estija) 86:64; Atėnų "Panelinios" (Graikija) - "Telekom Baskets" (Vokietija) 69:54; Liubercų "Triumf" (Rusija) - Ostendės "Base" (Belgija) 78:78.

Atsakomieji susitikimai bus žaidžiami spalio 21 dieną.

"Šiauliai" - "Galatasaray" 73:73 (23:13, 23:16, 8:23, 19:21). G.Vileita 23, G.Kadžiulis 19, A.Šležas 14, S.Kuzminskas 8, V.Praškevičius 7, A.Birgelis 2; A.Gravesas 25, D.Milojevičius ir M.Gurovičius po 9.