Išsišokėliai sutramdyti

2012 01 26 9:35

Į atvirojo Australijos teniso čempionato (prizų fondas - 26,83 mln. Australijos dolerių) ketvirtfinalį netikėtai įšokusius vidutiniokus iš Japonijos, Italijos bei Rusijos sustabdė elito žaidėjai.

Pirmąją moterų vienetų pusfinalio porą sudarys nugalėtojos titulą ginanti 28 metų belgė Kim Clijsters ir trečioji turnyro raketė 22-ejų baltarusė Viktorija Azarenka. Kitoje dvikovoje kausis praėjusių metų Vimbldono čempionė antrąja skirstyta 21-erių čekė Petra Kvitova ir 2008 metais Melburne triumfavusi ketvirtoji turnyro raketė 24-erių rusė Marija Šarapova. Trečiadienį ketvirtfinalyje P.Kvitova 6:4, 6:4 nugalėjo italę Sarą Errani (WTA klasifikacijoje -48 vieta) ir tapo pirmąja čeke nuo 1991 metų po Janos Novotnos, kuriai pavyko iškopti į Australijos pirmenybių pusfinalį. M.Šarapova vakar ketvirtfinalyje 6:2, 6:3 eliminavo tautietę Jekateriną Makarovą (WTA-56) ir išsaugojo galimybę susigrąžinti pirmąją poziciją WTA klasifikacijoje. Dėl teisės žaisti vyrų vienetų varžybų finale penkiskart Australijos čempionas 30-metis šveicaras Roger Federeris kausis su antrąja pasaulio rakete 25-erių ispanu Rafaeliu Nadaliu. Kitame pusfinalyje titulą ginantis 24 metų serbas Novakas Džokovičius stos prieš vienmetį škotą Andy Murray'ų. Beje, pernai jie susitiko šio turnyro finale. Trečiadienį ketvirtfinalyje škotas 6:3, 6:3, 6:1 nugalėjo po 80 metų pertraukos taip toli Australijos čempionate nužygiavusį japoną Kei Nishikorį (ATP-26) ir trečius metus iš eilės Australijos pirmenybėse pateko į geriausiųjų ketvertuką. N.Džokovičius trečiadienį ketvirtfinalyje 6:4, 7:6 (7:4), 6:1 įveikė penktuoju skirstytą ispaną Davidą Ferrerą.