Istorinė australų pergalė

2006 06 13 0:00
Istorinę australų pergalę lėmė du Timo Cahillo įvarčiai.

Japonų drama ir australų triumfu vakar baigėsi pirmosios pasaulio futbolo čempionato F grupės rungtynės. Japonai iki 84-os minutės pirmavo 1:0, bet pergalę 3:1 šventė australai. Šįvakar kitą šios grupės mačą žais pasaulio čempionai brazilai ir kroatai.

Australijos rinktinė pasaulio čempionatų finalo turnyruose vakar laimėjo pirmą kartą ir įmušė pirmuosius įvarčius. Nuo pirmųjų rungtynių minučių veiksmas vyko prie Japonijos rinktinės vartų, tačiau kėlinio viduryje šiurkščiai suklydęs australų vartininkas, galima sakyti, varžovams padovanojo įvartį. Vartininko klaida suardė komandos žaidimą. Bet varžyboms baigiantis taip pat neapdairiai vartus palikęs japonų vartų sargas leido australams išlyginti rezultatą, o antrasis Timo Cahillo įvartis privertė varžovus kapituliuoti.

Nuo 53-iosios minutės rungtyniavęs Liverpulio "Everton" klubo saugas Cahillas snaiperių klasifikacijoje pasivijo Miroslavą Klose (Vokietija), Paulo Wanchope (Kosta Rika) ir Omarą Bravo (Meksika). Visi jie įmušė po 2 įvarčius.

Trečiąją pasaulio čempionato dieną, sekmadienį, netikėtumų nebuvo - pergales iškovojo visos favoritėmis vadintos komandos.

C grupėje olandų pergalę 1:0 prieš serbus nulėmė Arjenas Robbenas. Ir ne tik todėl, kad suklydus varžovų vidurio gynėjams įmušė įvartį. Londono "Chelsea" klubo atakuojančio saugo prasiveržimai ir smūgiai į vartus serbams tapo tikru galvos skausmu. O štai "Manchester United" puolėjo Ruudo van Nistelroy sportine forma "oranžinių" rinktinės gerbėjai džiaugtis tikrai negalėjo, ir tik tolesnė čempionato eiga parodys, ar olandų strategas Marcas van Bastenas nesuklydo į pasaulio čempionatą nepaėmęs Klaaso Jano Huntellaro, kuris pastarąjį sezoną Olandijoje įmušė 40 įvarčių ir padėjo šalies jaunimo rinktinei tapti Europos čempione.

Meksikos futbolininkai 3:1 įveikė iraniečius. Meksikos rinktinei vadovaujantis argentinietis Ricardo La Volpe dar kartą patvirtino turintis gudraus taktiko vardą. Pirmasis kėlinys vyko ne pagal meksikiečių "scenarijų". Per pertrauką La Volpe, kuris net pietaudamas užsimiršęs gali pradėti dėlioti taktines schemas, pakoregavo komandos žaidimą, sustiprindamas saugų grandį. Tokios permainos Irano komandai buvo netikėtos. Aktyvus Meksikos futbolininkų žaidimas rungtynėms baigiantis privertė priešininkus klysti.

Portugalijos futbolininkai prieš Angolos rinktinę išnaudojo tiek jėgų, kiek jų reikėjo pergalei. Portugalai nugalėjo 1:0, bet jautėsi didelis šios komandos potencialias. Maloniai aktyviu žaidimu nustebino 33 metų Luisas Figo, po kurio spurto į baudos aikštelę ir tikslaus perdavimo Pauleta per rungtynių debiutą įmušė vienintelį varžybų įvartį.