Istorinis Europos čempionatas

2014 08 25 18:34
Giedrius Titenis Europos čempionate iškovojo vieną sidabro ir du bronzos medalius. AFP/Scanpix nuotrauka

Vokietijos sostinėje Berlyne savaitgalį pasibaigęs Europos plaukimo čempionatas lietuviams buvo sėkmingiausias per visą istoriją - iškovoti 1 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medaliai.

Giedrius Titenis anksčiau laimėjo bronzą 100 m ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse, o šeštadienį dar pelnė ir sidabrą, tokiu pat būdu plaukdamas 50 m. Analogiškoje distancijoje sekmadienį auksą iškovojo Rūta Meilutytė.

Įspūdinga kolekcija

17-metė R. Meilutytė jau gali pasigirti turinti visų jaunimo ir suaugusiųjų varžybų trofėjus. Olimpinė ir pasaulio čempionė sekmadienį pelnė trūkstamą deimantą savo karūnoje - tapo Europos čempione.

Praėjusią savaitę R. Meilutytė dalyvavo Nandzingo jaunimo olimpinėse žaidynėse ir iškovojo du aukso medalius. Atvykusi į Berlyną plaukikė greitai susidorojo su aklimatizacija (6 valandų laiko skirtumu).

Lietuvė 50 m plaukimo krūtine rungtyje buvo nepralenkiama kvalifikacijoje (30,73 sek.), pusfinalyje (29,88 sek., - Europos čempionatų rekordas) ir finale (29,89 sek.). R. Meilutytė užtikrintai aplenkė prizininkes švedę Jennie Johansson (30,52 sek.) ir olandę Moniek Nijhuis (30,64 sek.). Nuo 2013 metų rugpjūčio Rūtai priklauso ir šios rungties pasaulio bei Europos rekordai - 29,48 sek.

Berlyne pelnydama medalį Rūta Meilutytė pagaliau užpildė savo auksinių trofėjų kolekciją. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Berlyne R. Meilutytė taip pat startavo 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Atrankoje jos rezultatas buvo 15-tas (25,54 sek.), tačiau pusfinalyje nebestartavo: pasitarusi su treneriu Johnu Ruddu nutarė patausoti jėgas pagrindiniam startui - 50 m plaukimo krūtine finalui. Kita Lietuvos atstovė Eva Gliožerytė 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje buvo 35-ta tarp 40 dalyvių (26,55 sek.).

Prie bronzos - sidabras

Žilvino Ovsiuko auklėtinis 25-erių G. Titenis Berlyne ir trečią kartą įrodė, koks yra greitas plaukdamas krūtine. Prie bronzos medalių, iškovotų 100 ir 200 m distacijose, šeštadienį jis pridėjo sidabrą plaukdamas 50 metrų. Šios rungties finale G. Titenis finišavo antras ir pasiekė naują Lietuvos rekordą - 27,34 sekundės. Greičiausias buvo britas Adamas Peaty (27,00 sek.), kuriam tai buvo jau ketvirtasis aukso medalis Berlyne. Pusfinalyje A. Peaty pasiekė naują Europos rekordą - 26,62 sek. Bronza atiteko slovėnui Damirui Dugonjičiui (27,48 sek.).

"Dabar manęs nebevadins bronziniu berniuku", - juokėsi G. Titenis po sidabrinio finišo.

Du finalai

19-metis Danas Rapšys įrodė, kad lietuviai greitai plaukia ne tik krūtine. 200 m plaukimo nugara varžybose Inos Paipelienės auklėtinis D. Rapšys pateko į finalą ir ten finišavo penktas - 1:57,68. Auksą iškovojo lenkas Radoslawas Kaweckis (1:56,02), antras buvo vokietis Christianas Dieneris (1:57,16), trečias - vengras Gaboras Balogas (1:57,42).

Į vyrų estafetės 4x100 m kombinuotu būdu finalą patekusi Lietuvos rinktinė užėmė 7 vietą. D. Rapšys, G. Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas distanciją įveikė per 3:36,18. Mūsų kvartetas 4,45 sek. atsiliko nuo Europos čempionais tapusių britų Chriso Walkerio Hebborno, A. Peaty, Adamo Barretto ir Benjamino Proudo.

Su 1 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medaliais Lietuvos plaukikai komandinėje Europos čempionato įskaitoje užėmė 12 vietą. Geriausiai pasirodė Didžiosios Britanijos komanda (8 aukso, 7 sidabro ir 8 bronzos), už jos išsirikiavo Danija (6, 1 ir 2), Vengrija (5, 4 ir 4), Italija (5, 1 ir 9) bei Prancūzija (4, 4 ir 2).