Istorinis vartininko įvartis lėmė pergalę

2008 01 07 0:00

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė po dramatiškos kovos atsirevanšavo suomiams. Šeštadienį Helsinkyje lietuviai 2009 metų pasaulio čempionato Europos zonos 5 atrankos grupės rungtynes laimėjo 33:32. Praėjusį trečiadienį Panevėžyje Suomijos rankininkai šventė pergalę rezultatu 30:29.

Mūsų šalies rankininkų pergalę Suomijoje lėmė Kauno "Granito/Kario" komandos vartininko Donato Biro pelnytas įvartis - po jo metimo kamuolys į vartus įskriejo aidint finalo sirenai.

Likus žaisti šešias sekundes rezultatas buvo lygus (32:32) ir atakavo suomiai. Tuomet šeimininkai nutarė pakeisti vartininką aikštės žaidėju, tačiau to nepastebėjęs Marcusas Sjostedtas metė į mūsiškių vartus maždaug iš 10 metrų atstumo. D.Biras atrėmė metimą į apatinį vartų kampą, nugriuvęs prispaudė kamuolį prie žemės, spėjo atsistoti ir švystelėjo kamuolį per visą aikštę į tuščius varžovų vartus. Kamuolys, atsitrenkęs į virpstą, atsidūrė vartuose!

D.Biras vartų ginti stojo 48-ą minutę, kai suomiams pirmaujant 28:25 pakeitė Rolansą Uoslį. Per dvylika minučių naujasis Lietuvos komandos vartų sargas atrėmė devynis metimus - iš jų keturis nuo šešių metrų linijos ir vieną 7 metrų baudinį.

Rungtynės vyko labai atkakliai. Pirmojo kėlinio viduryje lietuviai įgijo dviejų įvarčių persvarą, tačiau kėlinį 17:16 laimėjo suomiai.

Antrąją žaidimo pusę mūsų šalies reprezentantai pradėjo tragiškai - atkarpa buvo pralaimėta 0:4. Visą laiką varžovus teko vytis. Išlyginti rezultatą pavyko pačioje mačo pabaigoje, o pergalė išplėšta po istorinio vartininko D.Biro metimo paskutinę rungtynių sekundę.

Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Migliaus Astrausko komentaras: "Ši pergalė jauniems žaidėjams labai svarbi psichologiškai - tai jiems atlygis už pasiaukojimą ir ryžtą, kovą iki paskutinės sekundės. Tačiau žaidimą reikia gerinti - turime ir gynybos, ir puolimo problemų. Itin stigo greitų atakų. Dar trūksta susižaidimo, tačiau po truputį komandoje apsipranta legionieriai - jie per šias varžybas pelnė daugiau nei pusę įvarčių. Sėkmingai vienas kitą papildė vartininkai, o Donatui Birui šios rungtynės tapo istorinėmis".

Po pergalės Helsinkyje Lietuvos rankininkai turi vilties kovoti dėl pirmosios vietos grupėje, suteikiančios teisę žaisti per kitą planetos čempionato etapą. Dabar laukia du mačai su Bosnijos ir Hercegovinos komanda. Sausio 16-ąją varžybos vyks varžovų arenoje, sausio 19-ąją - Vilniuje.