Išvykoje nusilenkė armėnams

2012 11 15 7:59
E.Česnauskiui (kairėje) su M.Stankevičiumi vakar Jerevane teko skaudžiai nusivilti./Vaidoto Januškos (LFF) nuotrauka

Prie nesėkmių įprantanti Lietuvos futbolo rinktinė 2012 metų sezoną baigė dar vienu pralaimėjimu.

Vakar Jerevane lietuviai susitiko su Armėnijos rinktine ir pralaimėjo jai net 2:4. Džiuginti gali nebent tai, kad pavyko atrakinti varžovų vartus. Abu įvarčius pelnė A lygos rezultatyviausias žaidėjas Artūras Rimkevičius. Tačiau žaidimas gynyboje vertė griebtis už galvos.

Įvarčių lietus

Lietuvos rinktinės treneris Csaba Laszlo šiose rungtynėse išbandė net tris debiutantus - Aurimą Vilkaitį, Fiodorą Černychą ir Karolį Chveduką. Jiems tai buvo krikštas nacionalinėje rinktinėje.

Rungtynės prasidėjo iškilmėmis. Sužaidus vos kelias minutes aidint griausmingoms ovacijoms buvo pakeistas legendinis armėnų futbolininkas Sargisas Hovsepianas. 40 metų žaidėjas savo šalies rinktinei atstovavo 132 kartus ir vakar jis oficialiai baigė ilgą savo karjerą.

Netrukus tribūnos vėl turėjo progą džiūgauti. 7 minutę Lietuvos komandos gynėjai sulindo prie savų vartų, atlaisvindami baudos aikštelės prieigas. Tuo puikiai pasinaudojo Edgaras Manucharianas, tolimu technišku smūgiu pergudravęs vartininką Giedrių Arlauskį.

Pirmo kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko perimti iniciatyvą ir surengti kelias atakas. Tačiau antroji susitikimo dalis mūsiškiams prasidėjo siaubingai. 50 minutę po šiurkščios teisėjo klaidos šeimininkai pelnė antrą įvartį. Akivaizdžioje nuošalėje buvęs Karlenas Mkrtchianas nuo skersinio atšokusį kamuolį nukreipė į vartus, o arbitrai to nepastebėjo. Dar po penkių minučių varžovų šokis su kamuoliu lietuvių baudos aikštelėje baigėsi Henricho Mchitariano įvarčiu.

65 minutę Artūrui Rimkevičiui efektingu smūgiu pavyko sušvelninti skirtumą. Varžovai į tai atsakė smūgiu į skersinį, o netrukus vienas prieš vartininką atsidūręs Aras Ozbilizas pelnė ketvirtą komandos įvartį - 4:1. 83 minutę lietuviai dar uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo A.Rimkevičius, nukreipdamas kamuolį į vartus nuo skersinio.

Kaltino teisėją

Vengro C.Laszlo treniruojama Lietuvos rinktinė šiemet stebuklų nerodė. Komanda sužaidė 6 draugiškas ir 4 oficialias rungtynes, iš jų laimėjo 1, lygiosiomis sužaidė 3 ir pralaimėjo 6. Vienintelė pergalė užfiksuota spalį prieš Lichtenšteino komandą (2:0).

Po eilinės nesėkmės Jerevane vengras suskubo apkaltinti teisėją: "Armėnijos komanda yra ir taip gera, kad jai padėtų teisėjas. Jis suklydo įskaitydamas antrą įvartį, nes K.Mkrtchianas buvo akivaizdžioje nuošalėje, 10 metrų atitrūkęs nuo mūsų gynėjo. Jei ne tai, rungtynės turėjo baigtis rezultatu 2:2. Tai būtų sąžiningiausia."

C.Laszlo guodėsi, kad jo komandai pavyko pelnyti gražiausią įvartį rungtynėse: "Armėnai mano, kad tai buvo A.Ozbilizo smūgis, bet man gražiausias buvo A.Rimkevičiaus realizuotas baudinys. Nuo tokio neįmanoma apsiginti."

STATISTIKA

Armėnija - Lietuva 4:2 (1:0).

Jerevano Respublikinis stadionas, 11 000 žiūrovų. Įvarčiai - Edgaras Manucharianas (7), Karlenas Mkrtchianas (50), Henrichas Mchitarianas (55), Arasas Ozbilizas (71); Artūras Rimkevičius (66, 83 iš 11 m).